Free songs
Home / Komerčné články / Ako postupovať pri výbere firmy, ktorá vám má zabezpečiť prepravu tovaru?
Ako postupovať pri výbere firmy, ktorá vám má zabezpečiť prepravu tovaru?

Ako postupovať pri výbere firmy, ktorá vám má zabezpečiť prepravu tovaru?

Ak podnikáte, určite dobre viete, že bez prepravy materiálu k dodávateľom to určite nepôjde. Ak si chcete vybrať dobrú firmu, ktorá váš tovar prepraví na dané miesto, budete si musieť všímať nasledujúce veci. Dávajte si pozor, aby ste nenatrafili na „odborníkov“, ktorí vám síce nasľubujú, ale podmienky prepravy nesplnia.

shutterstock_236029696

Pozrite si recenzie

V prvom rade si poprezerajte všetky recenzie na firmy, ktoré prepravujú materiál. Práve podľa recenzií dokážete zistiť, či daná firma bude stáť za to alebo sa jej máte veľkým oblúkom vyhýbať. Skúsenosti iných podnikateľov vám napovedia určite viac ako slová, ktoré uvádzajú firmy na svojich web stránkach. Ako sa hovorí: „dvakrát meraj, raz strihaj“. Ak budete potrebovať napríklad leteckú prepravu, nemôžete sa spoľahnúť na spoločnosť, ktorej lietadlá využívate cestou na dovolenku, na poznávacie výlety alebo na služobné cesty. Je rozdiel prepravovať ľudí a prepravovať tovar.

Popýtajte sa svojich známych, ktorí podnikajú

Aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám a finančným stratám, mali by ste sa popýtať hoc aj konkurencie, akú firmu na prepravu materiálu využívajú. Na Slovensku máme dosť firiem, ktoré sprostredkúvajú medzinárodnú dopravu, ale aj iné typy prepráv. Vyberajte len také, u ktorých budete mať 100% ( nie 99%, ale 100%) istotu, že tovar dopravia na požadované miesto a v požadovanom čase.

Kontaktujte danú firmu a dohodnite si podmienky osobne

Po výbere firmy, ktorá vám zabezpečí hoc aj riečnu prepravu, si dohodnite po telefóne stretnutie, na ktorom sa dohodnete na podmienkach spolupráce. V žiadnom prípade nevybavujte všetko cez telefón alebo internet. Osobné stretnutie je osobné stretnutie.

Scroll To Top