Free songs
Home / Bývanie / Aké farby sú najviac trendy?
Aké farby sú najviac trendy?

Aké farby sú najviac trendy?

Pri zariaďovaní interiéru sú veľmi dôležité farby, možno zo všetkého najdôležitejšie, lebo čo z toho, že je sedačka krásna, keď sa farebne vôbec nehodí do celkového konceptu bývania? Aké farby sa teraz vyhrievajú na výslní? A je jedno, či ide o farby kobercov, nábytku či stien.

Aké farby sú najviac trendy?

Aké farby sú najviac trendy?

Odtiene sivej a šedej

Začnime tou najprekvapivejšou – áno, aj odtiene sivej a šedej sú teraz trendy a nie je to kvôli tomu bestselleru s podobným názvom. Bojíte sa, že vás tieto odtiene unudia k smrti? To je dosť možné, ale iba v tom prípade, keby ste v tejto farbe mali všetky steny, nábytok a podlahu, no keď ich skombinujete s výraznými farbami, je to úžasné. Kombinujte sivú či šedú so žltou, oranžovou alebo aj svetlomodrou. Táto neutrálna farba je ako stvorená pre kombinácie s týmito žiarivými farbami.

Marsala

Farba, ktorá je v našich končinách známejšia pod názvom vínová prípadne bordová. Pôsobí neuveriteľne elegantne a luxusne, keď ju skombinujete s metalickými farbami – mosadzná, zlatá či medená, elegantný vzhľad to len umocní. Nehodí sa však veľmi na steny, pretože miestnosť zatemní, ale nábytok v tejto farbe? Skvelá voľba!

Žiarivé farby

Farby, ktoré sme už spomínali pri neutrálnej sivej – žltá, oranžová, červená. Nebojte sa ich, hoci samotne pôsobia výrazne, ale do celkového štýlu vášho bývania rozhodne zapadnú. Musíte však splniť jednu podmienku – zvyšok zariadenia sa musí niesť v neutrálnych a menej výrazných farbách.

Oceánová modrá

Boli ste na dovolenke v Grécku a pamätáte si, ako krásnu modrú farbu malo more? Ani nie príliš tmavú, ani nie príliš do zelena, ani nie príliš svetlú. Presne takáto farba v kombinácii s neutrálnou žltou alebo žiarivou žltou dnes letí.

Smaragdová zelená

Kráľovná všetkých zelených, keď má niekto oči smaragdovej zelenej majú väčšiu hodnotu ako skutočné smaragdy. Aspoň pre ľudí opačného pohlavia. Táto farba sa hodí na taburetky, gauče či kreslá. Má všetko, čo by farba mala mať – energiu, eleganciu, žiarivosť, radosť a hlavne nenudí.

Nebojte sa vdýchnuť svojmu domovu svieži dych vďaka netradičným farbám. Samozrejme, že teraz si do obývačky nekúpite nábytok každej jednej z týchto farieb, to by vyzeralo ako v cirkuse. Musíte s nimi pracovať opatrne, pretože všetky, okrem sivej/šedej, sú výrazné a majú svoju osobnosť.

Scroll To Top