Free songs
Home / Auto-moto / Ak chcete uložiť auto na zimný spánok
Ak chcete uložiť auto na zimný spánok

Ak chcete uložiť auto na zimný spánok

Pokiaľ sa chcete počas zimných mesiacov vyhnúť zhoršeným cestným podmienkam, a rozhodli ste sa svoje auto nepoužívať, nechajte sa inšpirovať tým, ako sa dá dobre uložiť na zimný spánok.

 

Pokryť ho nejakou dekou v blízkosti vykurovacieho telesa určite nestačí. Nesprávne skladovanie automobilu môže narobiť skutočne viac škody než osohu. V tomto ročnom období je totiž auto náchylnejšie na väčšiu tvorbu korózie a vlhkosti. Aby ste vedeli predchádzať zlým krokom, ponúkame vám niekoľko typov pre jeho dobré uskladnenie.

Uloženie auta na zimný spánok

Uloženie auta na zimný spánok

Investícia sa oplatí

Nechať auto v garáži a bez dlhej nečinnosti, nie je správny krok. Technika je niekedy nevyspytateľná a počítač alebo mobil vo vypnutom režime zaostáva, neprichádzajú potrebné aktualizácie a činnosti niektorých doplnkov môžu byť nefunkčné. Podobne je to aj u moderných palubných počítačov áut. Ak je akumulátor príliš dlho odpojený, môže ovplyvniť jeho celkový chod. Inteligentná nabíjačka udrží batériu v dostatočnom režime a na vás je už potom len z času na čas auto naštartovať a motor chvíľu nechať bežať.

 

Poriadok vo všetkom

Ako každá vec v živote, ani auto sa občas nevyhne údržbe. V chladnom období to platí dvojnásobne. Odstráňte blato, špinu a posypové soli, ktorých v zimnom období nie je málo. Následne použite kvalitné čističe a vosk, aby bol povrch auta dôkladne zaistený. V miestnosti, kde je zaparkované, by malo byť vytvorené dobré a pravidelné vetranie.

 

Doplnenie správneho paliva

Priebežné plnenie nádrže znižuje hladinu kondenzácie, ktorá sa v nej môže postupom času  vytvoriť. Pri dlhšom nepoužívaní auta sa odporúča pridať konzervačná látka, aby ste si mohli byť istý, že palivové potrubie neostane upchané. Podobne to platí aj pre nemrznúcu kvapalinu, doplňte hladinu a nechajte bežať motor po dobu niekoľkých minút, aby sa dostala do obehu.

Nenatreté kovové časti v podvozku, môžete prestriekať prípravkom WD-40, aby sa zabránilo prípadnej korózii. Dajte pozor, aby ste sa pri tom vyhli pásom, hadiciam a brzdnému povrchu.

 

Dobrých rád nie je naozaj nikdy dosť. S nami si možno na tie základné spomeniete a vyvarujete sa tak možným rizikám, ktoré by mohli nesprávnou cestou vzniknúť.

Scroll To Top