Free songs
Home / Tipy & triky / 8 jednoduchých návykov, ktoré vám môžu zmeniť život
8 jednoduchých návykov, ktoré vám môžu zmeniť život

8 jednoduchých návykov, ktoré vám môžu zmeniť život

Návyky majú neuveriteľnú silu. Môžu vás dostať k úspechu alebo zlyhaniu, podľa toho, aké návyky si budujete.

Správne návyky nemusia byť vôbec zložité. V tomto článku si ukážeme osem jednoduchých návykov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech.

Presný návod pre tvorbu návykov nájdete na tejto stránke.

Pozrime sa teraz na samotné návyky.

Zapisujte si všetky úlohy do mobilnej aplikácie

Počas dňa sa bude stávať, že vyskočí nejaká úloha alebo nejaké veci, ktoré potrebujeme zariadiť. Môže to byť pracovného charakteru alebo osobného charakteru. Keď sa všetky tieto veci snažíme držať v hlave, tak nám to veľmi uberá kapacitu pamäte a častokrát na to v konečnom dôsledku aj tak zabudneme. Preto je veľmi dôležité zvoliť si nejakú dobrú aplikáciu na mobil, ako napríklad Todoist, v ktorej si budete zaznamenávať úplne všetky veci, ktoré potrebujete zariadiť.

Udržujte svoje sociálne väzby

Pre dobrý život sú veľmi dôležité naše sociálne väzby. Naše vzťahy s priateľmi, s rodinnými príslušníkmi a s naším okolím. Preto si dajte ako cieľ pravidelne kontaktovať vašich blízkych a z času na čas zorganizujte nejaké stretávky, kde sa zídete aj vo väčšom počte.

Neseďte príliš dlho

Ak pracujete na počítači, určite viete, aké nepríjemné je presedieť celý deň. Jednak to má zlý vplyv na našu postavu, bolesti chrbta a zároveň to znižuje samotnú produktivitu práce. Preto si priebežne počas pracovného dňa robte nejaké prechádzky, prípadne nejaké jednoduché cvičenia, ktoré vám trošku rozhýbu telo.

Udržujte svoju motiváciu

Motivácia je prchká. Jeden deň ju môžete cítiť úplne naplno a ďalší deň, môže úplne vyprchať a zrazu nemáte chuť robiť vôbec nič. Preto je dôležité sa o motiváciu starať. Najlepšie je každý deň si prečítať niekoľko strán dobrej motivačnej knihy alebo si vypočuť nejaký kvality podcast, ktorý vás opäť inšpiruje a naštartuje.

Vyjadrujte vďačnosť

Vďačnosť je veľmi dôležitý pocit, ktorý nám zvyšuje celkovú spokojnosť so životom. Robí nás lepšie naladených, zlepšuje naše vzťahy s druhými ľuďmi a zároveň zvyšuje našu produktivitu. Preto každý deň vyjadrite vďačnosť za tri veci, ktoré sa v ten deň stali. Môžu to byť maličké veci, ale môžu to byť aj veľmi veľké, veľmi dôležité veci. Je to čisto na vás. Dôležité je, aby si človek začal všímať aj tie nepodstatné maličkosti, ktoré mu urobia dobrý pocit alebo vyčaria úsmev na tvári.

Nájdite spôsob, ako byť každý deň o 1 % lepší

Ak sa snažíte niečo budovať alebo si vytvárate nejaký návyk, snažte sa každý deň byť o 1 % lepší. Na prvý pohľad to znie ako veľmi málo, ale v skutočnosti, keď to budete dodržiavať, tieto malé zlepšenia sa začnú spájať a bude to mať exponenciálny nárast v tom konečnom výsledku.

Využívajte znalosti svojich kolegov a svojho tímu

Každý človek má svoje unikátne znalosti, skúsenosti a práve preto sme ľudia a práve preto sme tak rozvinuli naši civilizáciu, pretože si navzájom pomáhame a zdieľame tie jednotlivé skúsenosti a znalosti. Preto ak v niečom nemáte úplne jasno napríklad ako urobiť nejakú prácu, tak sa opýtajte svojich kolegov. Určite sa nájde niekto, kto vám bude vedieť ukázať smer.

Nikdy sa neprestaňte rozvíjať

Hovorí sa, že keď sa človek prestane učiť, tak vtedy naozaj prichádza staroba. Učenie je súčasť každého ľudského života. Každý deň berte ako novú možnosť získať skúsenosti, naučiť sa niečo nové a zlepšiť sa. Či už je to niečo, čo sa týka vašej práce, alebo kľudne sa to môže týkať aj vášho osobného života, vašich záľub. Zlepšujte sa, učte sa, hľadajte nové informácie a skúšajte ich v praxi.

Scroll To Top