Free songs
Home / Zdravie / 6 zdravých snackov, ktoré si môžete zobrať do roboty
6 zdravých snackov, ktoré si môžete zobrať do roboty

6 zdravých snackov, ktoré si môžete zobrať do roboty

Stravovanie by ste nemali podceňovať ani vtedy, keď pracujete. Ak ste hladný po pár hodinách od obeda, ale ešte nejakú hodinu budete v práci, je to ideálna chvíľa na niečo menšie, čo vás zasýti. Nekupujete si sladkosti či pečivo, skúste to s týmito zdravými snackmi.

1. Čerstvá zelenina a dip

Nakrájajte si mrkvu, uhorku, cuketu či zeler na pásiky. Táto zelenina neobsahuje takmer žiadne sacharidy a je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály. Dip si urobte z kyslej smotany a dochuťte ho horčicou s citrónovou šťavou a korením.

shutterstock_109330496

 

2. Ľahký šalát

Urobte si jednoduchý šalát – čínska kapusta, listový šalát, paradajka, mrkva a niečo na osvieženie – červená repa, pomaranč, jablko alebo orechy a to všetko pokvapte olivovým olejom, posoľte a nemusíte si tam dávať ani žiadny dressing.

3. Čerstvé ovocie a orechy

Ráno nestíhate a viete, že budete hladná? Zbytočne nevymýšľajte, zbaľte si ovocie (banán, jablko či hrušku) a hrsť orechov. Vyberajte vlašské orechy, mandle alebo pekanové, tie sú pre vás najvhodnejšie. Takto budete mať snack plný vlákniny, zdravých tukov, minerálov a vitamínov.

4. Hummus a mrkva

Hummus je skvelý pokrm z rozmixovaného cíceru a sezamového oleja. Je bohatý na zdravé tuky a proteíny. Obyčajne sa podáva s pitou, ale ak chcete zdravší variant, nahraďte ju čerstvou zeleninou, ideálne mrkvou. Pol šálky hummusu a dva mrkvy nebudú mať viac ako 230 kalórií.

5. Jogurt a ovocie

Vyhnite sa ochuteným jogurtom, vyberte si radšej biely grécky jogurt, ktorý si sama dochutíte – nakrájaným čerstvým ovocím ako jahody, broskyňa či čučoriedky. Jedlo plné probiotík a proteínov vám pomôže aj s trávením.

6. Sušené ovocie, semená a orechy

Zdroj rýchlej energie – sušený ananás, banán, marhuľa či slivky doplnené ideálne chia a ľanovými semienkami a ak tam nechýbajú ani orechy, vyhrali ste. Ale pozor, nemôžete toho veľa zjesť, pretože tento snack obsahuje dosť kalórií.

Scroll To Top