Free songs
Home / Tipy & triky / 5 tipov, ako naštartovať svoju kreativitu
5 tipov, ako naštartovať svoju kreativitu

5 tipov, ako naštartovať svoju kreativitu

Nemusíte pracovať v reklamnej agentúre, aby ste potrebovali byť kreatívna. Chcete vymyslieť hru pre svoje dieťa, skúšate vyrobiť dekoráciu do domu alebo chcete napísať krátku poviedku. Nech robíte čokoľvek tvorivé, potrebujete prebudiť v sebe vaše kreatívne ja. A nie vždy sa vám to musí dariť. Tu je 5 tipov na to, aby sa vám to podarilo.

1. Choďte na prechádzku/behať

Smiali ste sa na filmoch, v ktorých sa ľudia prechádzali, keď rozmýšľali? Pomáha to. Výskumy ukázali, že ak sedíte a nedarí sa vám, je lepšie sa prejsť. Vtedy sa vaše kreatívne centrum dostane tiež do pohybu. Nemusí ísť však iba o prechádzku, pokojne si choďte zabehať – prečistíte si hlavu, otvoríte myseľ a kreativita pôjde hore.

shutterstock_236191663

 

2. Dajte si prestávku

Čím viac sa snažíte, tým viac to nejde. Aj športovci, ktorí sú premotivovaní a zviazaní, predvádzajú horšie výkony. Dajte si prestávku, uvoľnite sa. Nalejte si pohrá vína, prestaňte na problém vôbec myslieť a nevenujte mu žiadnu pozornosť. A zrazu sa vám v hlave objaví riešenie bez toho, aby ste naň mysleli. Takto mozog funguje.

3. Odosobnite sa

Veľakrát sa nedokážete pozrieť na vec objektívne a s dostatočným odstupom – už ste do toho investovali veľa času, je to váš obľúbený projekt, musí to byť dokonalé, lebo je to pre vašu dcéru. Zastavte, urobte dva kroky dozadu a pozrite sa na to z väčšej diaľky. Budete to vnímať z väčšej perspektívy a napadnú vám nové súvislosti, ktoré ste doteraz nevideli, pretože ste do toho boli úplne zažratá.

4. Inšpirujte sa

Inšpirujte sa, nekradnite. Inšpirácia je veľmi dôležitá, používa ju každý, kto sa kreatívou živí. Aj ten, kto vymýšľa reklamy, ešte predtým, ako začne, si pozrie desiatky a možno aj stovky reklám na produkt, na ktorý ide vymýšľať reklamu. Uvidíte, čo už kto pred vami vymyslel a môžete sa inšpirovať prvkami, ktoré sa vám páčia.

5. Myslite „out of the box“

Ľudia najradšej myslia vo vychodených koľajach, pretože je to pohodlné. Skúste si vyšliapať vlastnú cestu, nebojte sa toho. Myslite mimo krabice s tradičnými riešeniami, skúste niečo jednoduché, o čom si každý povedal, že to je také jednoduché, že to nemôže byť dobré. Myslite inak ako ostatní a myslite inak, ako ste zvyknutá. Takto naštartujete kreativitu.

Scroll To Top