Free songs
Home / Nezaradené / 5 spôsobov, ako začať viac chodiť
5 spôsobov, ako začať viac chodiť

5 spôsobov, ako začať viac chodiť

Chôdza je skvelá na posilnenie srdcovo-cievneho systému, ako prevencia proti depresii, na prečistenie mysle a zároveň vám pomáha bojovať s vysokých cholesterolom, obezitou či nadváhou. Odborníci tvrdia, že denne by ste mali prejsť približne 10 – 12 tisíc krokov. Nemusíte si to počítať vy, dnes nájdete množstvo mobilných aplikácií, ktoré to urobia za vás. Ako môžete zvýšiť počet krokov, keď chodenie nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti?

680

Urobte si súťaž

Človek je tvor zvedavý, ale ešte viac súťaživý. Preto si urobte so svojou kamarátkou alebo rodinou preteky v tom, kto z vás prejde viac kilometrov za mesiac. Nainštalujte si aplikáciu do smartfónu a na konci mesiaca si túto súťaž vyhodnoťte. Motiváciou navyše bude aj nejaké odmena. Čo poviete, idete do toho?

Nepoužívajte technológiu a vstaňte

Koľkokrát sa vám už stalo, že vám priateľ vo vedľajšej izbe napísal správu na Facebooku namiesto toho, aby za vami prišiel? Alebo aj kolegovia v práci – posielajú maily namiesto toho, aby vstali a išli za vami. Nebuďte aj vy taká istá, vstaňte, prejdite sa a povedzte to danému človeku osobne.

Prechádzajte sa, bude sa vám lepšie rozmýšľať

Pamätáte si rozprávku Flinstonovci? Aj tam Fred chodil, keď rozmýšľal, a často vychodil do podlahy dieru. Ak máte nejaké starosti, potrebujete si usporiadať myšlienky alebo chcete prísť na iné idey, vstaňte, dajte si hudbu do slúchadiel a prejdite sa.

Trekingové palice

Dnes je veľmi populárna tzv. nordická chôdza, ku ktorej potrebujete trekingové palice. Kúpte si ich, najlacnejší pár dostanete aj za menej ako 10 eur a okrem nôh precvičíte aj ruky a vaša chôdza bude dynamickejšia a možno sa do tejto aktivity zamilujete.

Pokémon GO

Pokémon GO je hra pre smartfóny, ktorá láme rekordy. Dostala nielen deti, ale aj dospelých. Človek, ktorý pochytal všetky „príšerky“, musel nachodiť viac ako 150 kilometrov, aby ich našiel. Ak chcete viac chodiť, toto je skvelá príležitosť.

Scroll To Top