Free songs
Home / Bývanie / 3 dôvody na kúpu nového kvalitného matraca
3 dôvody na kúpu nového kvalitného matraca

3 dôvody na kúpu nového kvalitného matraca

Člověk prespí približne štvrtinu svojho života. Preto by sa mal každý z nás zaujímať o to, na čom spí, rovnako ako o kvalitu svojho spánku. A bez kvalitného matraca sa nevyspíte. Väčšina ľudí však nedbá na živnosť svojho matraca. Preto vám prezradíme hneď 3 dôvody, prečo si váš starý matrac zaslúži vymeniť.

  1. Spánok nesmie bolieť

Najzásadnejším argumentom pre nákup nového matraca je bez výnimky preležanie toho starého. Preležanie spôsobuje nespavosť, bolesti chrbta, migrény spôsobené krčnou chrbticou, taktiež ste rýchlejšie unavení a prakticky sa ráno prebúdzate ešte vyčerpanější, než keď ste si líhali do postele. A vedeli ste, že nekvalitný spánok môže mať vplyv na vaše priberanie na váhe? Pokiaľ sa teda váš matrac nevracia do pôvodnej polohy a při ležaní sa dostatočne neprispôsobuje vášmu telu, prišiel čas na zmenu.

  1. Zatočte s roztočmi

Počas spánku dokáže ľudské telo vyprodukovať až pol litra potu, ktorý následne vsakuje do perín a matraca samotného. Taktiež sa počas spánku odpulujú odumreté kúsky kože. Táto zmes tvorí výživnú pôdu pre roztoče a baktérie, vďaka ktorím môžu vznikať alergie, vyrážky, ale aj iné ochorenia. Moderné matrace sa už vyrábajú z antibakteriálních materiálov, to však nemení nič na tom, že by ste nemali prekračovať dobu životnosti matraca, ktorá je v ideálnom prípade približne 10 rokov.

  1. Pohodlné snívanie

Rovnako ako na zdraví si dajte záležať na patričnom komforte pri spánku. 8 hodín, ktoré by ste mali denne spať, nie je vôbec málo, snažte sa ich teda stráviť tak príjemne, ako to len pôjde. Inak si jednoducho neodpočiniete fyzicky ani mentálne. Kvalitný matrac vám umožní zaujať tú najpohodlnejšiu a najprirodzenejšiu polohu bez obmedzenia, vďaka ktorej sa uvolníte a jednoducho zaspíte. Pokiaľ sa pred spaním dlho prevaľujete a neviete sa uvelebiť, možno je to práve zlým matracom.

Ako vybrať kvalitný matrac

Ako vybrať ten pravý matrac, na ktorom sa vám bude spať ľahko jako na obláčiku? V prvom rade sa zamerajte na svoju váhu, od ktorej sa odvíja tvrdosť matraca. V zásade platí, že čím je vaša telesná hmotnosť vyššia, tým tvrdší by mal byť váš matrac. Tvrdosť takisto ovplyvňuje vaša obľúbená poloha pri spánku. Fanúšikovia spánku na boku by sa mali zamerať na mäkšie matrace, naopak spáči na chrbte skôr na tie tvrdšie.

Dôležitý je aj materiál, z kterého sa matrac vyrába. Jeho voľba sa už ale odvíja od vašich osobných potrieb a preferencí. Neváhajte sa pri výbere obrátiť na odborníka, opísať mu svoje potreby a spoločne nájdete ideálny výrobok. Predajcom z radov certifikovaných profesionálov nielen na české matrace je napríklad Purtex. Jeho dvadsaťročná tradícia spojená so skúsenosťami vám pri nákupe nepochybne pomôže.

Scroll To Top