Zima sa blíži, no nebojte sa priberania

V Chudnutie, Zdravie

Pred letnou dovolenkou vo veľkom riešime našu postavu a usilovne pracujeme na tom, aby sme v plavkách na pláži vyzerali čo možno najlepšie.

Chudnutie, no najmä cvičenie, nás tak láka práve v teplých dňoch, kedy stačí vybehnúť von a hýbať sa. Nepotrebujeme tak drahé náradie, ani platiť fitnescentrá. Postačuje nám tak vlastná váha a odhodlanie.

S príchodom ochladenia sa však aj naše nadšenie približuje k bodu mrazu. Ak nás k pobytu vonku neláka slniečko, cvičenie odkladáme stále viac. Aj to je dôvod, prečo vždy po zime, musíme s chudnutím začínať nanovo. Táto cesta na horskej dráhe však neprospieva ani našej psychike, ani nášmu zdraviu. Preto by sme mali urobiť maximum a naše úsilie si udržať aj v čase blížiacich sa sviatkov.

Udržujte sa vo forme aj v zime
Udržujte sa vo forme aj v zime

Porazte tento rok lenivosť a do plaviek už chudnúť nebudete. Vaše telo si predsa rešpekt, zdravú stravu aj dostatok pohybu zaslúži počas celého roka rovnako. Neuspokojte sa teda so zimným naberaním hmotnosti. Tuk, a to ani ten „vianočný“, nie je pre naše telo dobrý v žiadnom ročnom období.

Aktívny pohyb aj v zime Vám naviac nedovolí podľahnúť melanchólií a aj kratšie dni, či upršané počasie namiesto snehu Vás do depresie nedostane. Je však samozrejmé, že si v tomto prípade na zimu musíte nájsť iný druh pohybu. Exteriér tak môžete vymeniť za posilňovňu.

V zime a najmä počas Vianoc radi občas zhrešíme a zabúdame na naše predsavzatia. Niet divu, jedla je všade dosť a akosi automaticky varíme práve tie tučné a ťažké jedlá, vysmážané ryby, či majonézové šaláty. Takýto jedálniček ešte nikomu vysnívanú postavu nepriniesol, preto majte na mysli svoje zdravie. Na Vašom tanieri by malo vždy skončiť rovnaké množstvo zeleniny a ovocia. Aj na vianočné cukrovinky si teda radšej dajte pozor. Neznamená to síce, že na štedrí deň budete papať len listový šalát, ale svoje chute držte na uzde, a ak k prehreškom dôjde len občas, netrápte sa.

Pevná vôľa je však základ, majte neustále v hľadáčiku svoj cieľ a nepoľavujte za žiadnu cenu.

Zima sa blíži, no nebojte sa priberania

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu