Zdravý životný štýl – nerobte tieto chyby

V Zdravie, Životný štýl

V  poslednom období je o zdravie ako také veľký záujem. Chceme sa vyhnúť všetkým chorobám, alergiám a udržať si zdravie aj do vyššieho veku. Zdravý životný štýl sa tak rozšíril a neustále získava aj nových priaznivcov.

Zdravá strava je dnes naozaj dôležitá, a to najmä ak počúvame množstvá informácií a potravinové škandály. Rovnako však aj tu platí, že nič netreba preháňať.

Žite zdravo
Žite zdravo

V obchode sa rozhodujete najmä na základe nálepky „bio“? Robíte chybu. Iste, mäso, či ovocie z takýchto zdrojov je pre naše telo zdravšie. Neobsahuje škodliviny, ako napríklad bežne dopestované ovocie, ktoré sa postrekuje aj niekoľkokrát počas svojho rastu. Dbať však treba najmä na výživovú a kalorickú hodnotu. Čokoláda, či keksíky aj s nálepkou bio, predsa len nie sú oveľa zdravšie, ako tie, ktoré kúpite bez tohto označenia. Ak ich teda máte radi, konzumujte ich s mierou.

Aj priveľká aktivita Vám však môže uškodiť. Ak zanedbávate spánok, prejaví sa to s určitosťou aj na Vás. Myslite teda na to, že náš organizmus potrebuje minimálne 7 hodín spánku denne. Neraz však aj pri zdravom životnom štýle podľahneme reklame a kúpime si nejaké tie vitamínové doplnky. Ak je však Vaša strava pestrá, poraďte sa o ich vhodnosti ako aj užívaní s odborným lekárom. Aj voľno predajný preparát Vám totiž môže skôr uškodiť ako pomôcť.

Lieky by však celkovo v zdravom životnom štýle nemali mať svoje miesto, len v prípade, že ide o skutočne nevyhnutné lieky, ktoré užívate pri konkrétnych zdravotných problémoch, a to až po porade s lekárom.

Pri takomto životnom štýle je však bežné študovať popis jednotlivých potravín. Ich obsah však neobmedzujte len na kalórie, sacharidy a tuky. Zásadný vplyv na naše zdravie má aj soľ. A práve jej vysoká konzumácia môže spôsobovať zdravotné ťažkosti.

Zdravý životný štýl – nerobte tieto chyby

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu