Zariaďte si bývanie na škandinávsky spôsob

V Bývanie, Interiér

Vždy, keď ste videli naživo alebo v telke škandinávsky spôsob bývania – minimalistický a zároveň útulný, ste si povedali, že také niečo musíte mať aj vy doma? Pri troche vynaliezavosti a improvizácie dokážete aj vy zo svojho príbytku vyčarovať útulný príbytok s touto severoeurópskou dušou. Ako na to?

Bývanie na škandinávsky spôsob
Bývanie na škandinávsky spôsob

Základom je svetlo

Škandinávske domy či byty vždy vyzerajú priestranné a svetlé. Tieto dve vlastnosti idú so sebou ruka v ruke. Pretože, čím viac svetla je v izbe, tým izba vyzerá väčšie. Takže jednak získate dobrý škandinávsky základ a aj izbu opticky zväčšíte. Majte odhrnuté závesy, odostreté žalúzie, keď môžete pridajte okno navyše, steny bielej farby, béžová alebo sivá podlaha. Toto všetko pomáha, aby izba vyzerala svetlejšie, väčšie a hlavne viac škandinávsky.

Drevo a veľa

Prírodný materiál, ktorý vdýchyne do svetlého priestoru kus útulnosti, pohodlia a domáckosti. Drevené podlahy, drevený obklad na stene, drevený nábytok. S drevom to nemôžete prehnať, prinajhoršom to bude vyzerať u vás v obývačke ako na švédskej chate. Ale prečo nie?

Zelené rastlinky

Toto je veľká špecialita Škandinávcov – hoci si všetci myslia, že ich bývanie je strohé až neosobné, nie je to tak. Zbožňujú rastliny, čím viac, tým lepšie. Každý chce niečo, čo nemá, a keďže na severe Európy majú dlhé zimy, tej zelene tam nie je až tak veľa.

Kombinácia štýlov

Nebojte sa kombinovať rôzne štýly, ktoré k sebe na prvý pohľad vôbec nejdú. Kombinácia rustikálneho s ultra moderným je skvelá. Nevyhýbajte sa jej. Len si predstavte výrazné dizajnérske farebné kúsky skombinované s drevom. Vyzerá to skvelo.

Pridajte farby

Rozžiarte svoju miestnosť, pridajte tam farby, aby biele steny nevyzerali priveľmi chladne. Výrazný gauč – gréckej modrej, oranžovej či smaragdovej zelenej farby alebo veľký obraz v tých najžiarivejších farbách. Čokoľvek, čo rozžiari vašu miestnosť, no aj tak bude pôsobiť minimalisticky a zároveň útulne.

Zariaďte si bývanie na škandinávsky spôsob

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu