Z tohto budete na „prášky“. Najlepší spôsob uskladnenia cesnaku

V Tipy a triky, Záhrada

Niektorí ľudia ho zbožňujú a iní by si svoj život bez jeho chuti vedeli pokojne predstaviť. Cesnak je najstarším spôsobom ochutenia všetkých možných jedál a spolu so soľou je najcennejším zdrojom v potrave.

Cesnak je aj jedným z najúčinnejších prírodných liekov. Čistí, dezinfikuje, chráni pred najrôznejšími vírusovými infekciami, pomáha zvyšovať obranyschopnosť organizmu, regeneruje cievy a celý krvný obeh. A nielen to … pomáha s hnačkou, znižuje cholesterol a má výrazné antioxidačné vlastnosti.

Ako sa ale postarať o jeho dokonalú chuť a blahodarné účinky aj počas zimných mesiacov a nájsť vhodný spôsob uskladnenia a spracovania? Poradíme vám, ako jednoducho ho budete mať v kuchyni vždy poruke.

Klasická cesta sušenia

Veľmi veľa gazdiniek si cesnak uskladňuje spôsobom jeho sušenia vo voľnom priestore. To znamená, že od jeho zberu s ním prakticky nič nerobia. Maximálne ho zviažu do vencov alebo zväzku, v ktorom nejaký ten čas vydrží. Často je to však len krátkodobé riešenie, a to nehovoríme o plesni, ktorá ho napadne.

Naložte si ho do oleja

Pre milovníkov cesnaku je jeho aróma nenahraditeľnou chuťou. Využiť sa to dá aj pri uskladnení v oleji. Ideálny je ten olivový, do ktorého vložíte olúpané cesnakové strúčiky. Samozrejme, že nádoba by mala byť uzavretá a musíte rátať s tým, že olej do seba chuť cesnaku nasaje tiež. Skladovať ho môžete v chladničke, kde vám bude v prípade potreby vždy po ruke a môžete ho použiť podľa potreby v akejkoľvek forme. Vhodný môže byť aj samotný olej, ktorý z neho získate na ochutenie pokrmov a šalátov.

Cesnakový prášok

To je spôsob uskladnenia a uchovania cesnaku, ktorý by vám mal vydržať dlhšiu dobu, niekedy až dva roky. Základom je nakrájať cesnakové strúčiky na plátky a nechať ich dobre vysušiť 2 až 5 dní, to závisí samozrejme od hrúbky plátkov.

Takto usušený cesnak stačí potom nakrájať na drobno alebo ho z tejto podoby rozmixovať do prášku. Ten dáte do uzavretej nádoby alebo koreničky a pohodlne v prípade potreby kedykoľvek používate.

Cesnak sa dá uskladniť aj v zmrazenej podobe, čo je asi najjednoduchšia forma. Niekedy ale platí, čím menej starostlivosti, tým lepší výsledok, preto to ani v prípade cesnaku príliš nepreháňajte. Suchý, chladnejší a vetraný priestor mu určite neublíži.

Z tohto budete na „prášky“. Najlepší spôsob uskladnenia cesnaku

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu