Výživové doplnky pre športovcov

V Komerčné články, Zdravie

Uchvátila Vás kulturistika? Ak áno a už dlhší čas sa tomuto športu venujete, potom určite viete, že len dvíhanie činiek želaný efekt nemusí vždy priniesť, pripadne to trvá dlhšie než by ste chceli.

V tomto prípade je veľmi potrebné dodávať telu pre túto činnosť nevyhnutné látky. Najvhodnejšími sú v tomto prípade výživové doplnky, ktoré vďaka svojmu zloženiu podporia zväčšenie svalovej hmoty v tele.

Skúste výživové doplnky
Skúste výživové doplnky

Špecifickými doplnkami stravy športovcov sú tzv. kreatíny. Sú to chemické látky, ktoré sa nachádzajú vo svaloch a ľudské telo ich pretvára na energiu. Túto látku môžeme telu dodať potravou, konzumáciou rýb a červeného mäsa ale vyššie množstvo tejto látky nie je možné prijať len touto cestou. Kreatín sa vyrába aj chemicky a je určený najmä športovcom, vďaka nemu sa zvyšuje výkon a zväčšuje sa aj svalová hmota. Svoje uplatnenie našiel najmä u silových športovcov a atlétov, keďže jeho užívaním výrazne stúpa výbušná sila. Kreatín je veľmi efektívny výživový doplnok, ktorý podporuje rast svalstva. Avšak tento doplnok je nevhodný pre niektoré druhy športov ako napr. vytrvalostný beh a cyklistika.

Kreatín však nie je vhodný pre každého. Dôležitým hľadiskom je hladina svalového kreatínu. Ak je táto prirodzene vyššia, kreatín nebude mať taký účinok ako keď je jeho hladina nižšia, ako napr. u vegetariánov, ktorí majú z užívania tohto doplnku väčší prospech. Ak už užívate kreatín mali by ste sa vyhnúť konzumácií alkoholu, keďže tento ovplyvňuje efektívnosť jeho využitia v ľudskom tele. Ak s podobným druhom športu ešte len začínate, s konzumáciou kreatínu počkajte minimálne rok, aby bol výsledok čo najlepší. .

Výživovým doplnkom určeným na zvýšenie telesnej hmotnosti je gainer. Tento je obľúbený najmä u začínajúcich športovcov, keďže urýchľuje nárast masívnej svalovej hmoty. Vyskytuje sa v práškovej forme a obsahuje všetky nevyhnutné vitamíny a minerály potrebné pre stavbu ale aj regeneráciu svalovej hmoty.

Výživové doplnky pre športovcov

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu