Vyberte si tlačiareň podľa vašich potrieb

V Nezaradené

Nie je toner ako toner. A nie je tlačiareň ako tlačiareň. Orientovať sa v toneroch je pomerne náročné, pretože len ťažko budete vedieť z hlavy, či toner HP CF283A má vyššiu kapacitu ako toner HP CE285A. Ale čo z hlavy môžete vedieť, je, či je pre vás výhodnejšia atramentová, alebo laserová tlačiareň. Všetko to záleží od vašich požiadaviek a potrieb. Preto predtým, ako si kúpite tlačiareň, by ste sa mali spýtať týchto pár otázok.

Tlačiareň
Tlačiareň

Koľko budem tlačiť?

Prvou otázkou je, či budete tlačiť veľa, alebo nie. Od toho záleží, či je pre vás výhodnejšia atramentová, alebo laserová tlačiareň. Prečo? Pretože čím vyšší počet strán, tým vás cena jednej vytlačenej A4 vyjde lacnejšie na laserovke. No keď viete, že budete tlačiť 10 strán mesačne, je pre vás zbytočné investovať do laserovej tlačiarne, pokojne vám postačí lacnejšia atramentová. Tiež je dobré vedieť, že atramentové kazety vám môžu zaschnúť, no keď používate toner HP CE285A v laserovej tlačiarni, tohto sa vôbec nemusíte obávať.

Chcem tlačiť aj farebne?

Ďalšou otázkou je, či chcete tlačiť aj farebne. Pretože atramentové tlačiarne majú často vo svojej základnej výbave aj farebné kazety, no pri základných laserovkách nájdete iba čierny toner. Keď sa chystáte tlačiť farebne, no nie veľa strán, pokojne vám vystačí lacnejšia atramentovka, keď to však budú desiatky strán týždenne, priplaťte si a kúpte si laserovú tlačiareň aj s farebným tonerom. Pre porovnanie čierny toner Samsung (mlt) D111S kúpite aj za 10 €, no keď chcete nejaký farebný pripravte si približne 40 €.

Kvalita tlače

Je pre vás rozhodujúca aj kvalita tlače? Laserová tlačiareň tlačí kvalitnejšie, veľkou výhodou je, že keď vyberáte čerstvo vytlačenú stránku, nemusíte sa obávať toho, že prstom rozmažete nezaschnutý atrament. To, ktorá tlačiareň je pre vás lepšia, musíte rozhodnúť vy sami. Keď si odpoviete na tieto otázky, nemali by ste mať s tým problém.

Vyberte si tlačiareň podľa vašich potrieb

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu