Viete, ako funguje centrálne vysávanie?

V Nezaradené

Centrálne vysávanie sa stalo prirodzenou súčasťou inteligentných domov. Ide o jednoduchý a elegantný spôsob vysávania, ktorý vás zbaví 100 % prachu v domácnosti. Dosť bolo hlučného vysávania. Ako to funguje?

Carpet cleaning with vacuum cleaner and copy space
Carpet cleaning with vacuum cleaner and copy space

Žiadny ťažký vysávač, len vysávacie zásuvky a hadica

Klasické vysávanie má jednu veľkú nevýhodu – prach nikdy poriadne neodsaje, podstatná časť sa vždy rozvíri po miestnosti a spadne späť. Centrálny vysávač si netreba predstavovať ako ten typický, ktorý ťaháte za sebou. Centrálne vysávanie totiž predstavuje systém potrubí, ktoré v pravidelných rozostupoch ústia v zásuvkách. Do nich stačí zapojiť hadicu a vysávať bez námahy.

Všetky nečistoty a prach smerujú do agregátu vysávača, ktorý je umiestnený na jednom mieste v dome – zväčša v garáži, technickej miestnosti, pivnici alebo v suteréne. Výkon vysávača viete pohodlne ovládať pomocou displeja a tlačidiel na hadici. Tam tiež vidíte všetky informácie, ktoré potrebujete – inteligentný systém vás vopred upozorní, keď treba vyprázdniť umývateľné vrecko alebo vyčistiť filter. Telo vysávača vzduch prefiltruje a špinu odvedie von z domácnosti. Výsledkom je dokonalá čistota.

Centrálne vysávanie je ideálne pre alergikov

Centrálny vysávač je ideálne inštalovať do novostavby, keďže potrubie je umiestnené priamo v stenách domu. Pokiaľ chcete tento systém zaviesť aj do staršej nehnuteľnosti, aj to je možné, aj keď je celý proces náročnejší. Vysávače sú vhodné aj do bytu – telo agregátu stačí umiestniť do skrinky v kuchyni alebo v chodbe.

Vďaka tomu, že je centrálne vysávanie absolútne bezprašné, je ideálne do domácností s alergikmi. Dokonale čistí vzduch, čím vytvára zdravé prostredie. Takýto vysávač na rozdiel od bežného odstráni aj najmenšie čiastočky, baktérie, spóry plesní a výkaly roztočov – všetky domáce alergény, ktoré dráždia dýchacie cesty.

Pozitíva a negatíva

Pozitíva

  • 100 % odsávanie nečistôt a prachu,
  • tichý chod,
  • jednoduchá obsluha (neťaháte za sebou ťažké telo vysávača, vrecko stačí vyprázdniť 1-2x do roka),
  • dlhá životnosť.

Negatíva

  • vyššia počiatočná investícia (modely centrálnych vysávačov sa začínajú pri sumách 1000 eur).

Foto: Bigstockphoto

 

Viete, ako funguje centrálne vysávanie?

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu