Strašiak stres

V Zdravie

O škodlivom vplyve stresu na naše zdravie počúvame zo všetkých strán. Ak ste však hľadali možnosti, ako sa mu vyhnúť, zrejme je jedinou možnosťou len výhra v lotérií. Až potom by sme sa mohli vykašľať na prácu a odsťahovať sa niekde za večným oddychom a relaxom.

Toto je však nemysliteľné, a tak sme nútení pracovať pod veľkým tlakom aj naďalej. Skutočne nám však aj v takomto prípade zostáva len sa pripraviť na skorý príchod vážnych ochorení? Stresu sa vyhnúť nedá, to je jasné všetkým, no ani kvôli tomuto verdiktu by sme na život nemali zanevrieť.

Vplyv stresu
Vplyv stresu

Najnovšie štúdie totiž dávajú nádej aj nám, obyčajným pracujúcim. Podľa týchto prieskumov nezáleží ani tak na tom, aký veľký stres denne zažívame, ale skôr na tom, akú veľkú váhu mu dávame. Iste aj vo svojom okolí poznáte viacero flegmatikov. Práve ich pozorovaním môžeme zistiť, že aj napriek vysokej hladine stresu, ktorú zažívate aj Vy, predsa len je zdravie týchto ľudí na tom lepšie.

Hlavným dôvodom je najmä ich povaha. Stres zažijú, no ťažkú hlavu si z neho dlho nerobia. Stačí si naozaj občas pomyslieť, že šéfa hnev prejde, alebo problém sa nejako už vyrieši? V podstate môžeme povedať, že zrejme áno. Za vyskúšanie to teda predsa len stojí.

Veď ak na to pôjdeme logicky, dávame veľkú váhu výstrahám pred škodlivosťou stresu. Zrejme aj na sebe pozorujete, že Vás do tohto stavu dostáva nielen samotná situácia, ktorú práve zažívate. Napätie často pociťujeme ešte podstatne dlhšie, a to práve pre myšlienky na jeho škodlivosť. Prakticky sa teda stresujeme dvakrát viac, ako by bolo nutné.

Ak sa teda chcete vyhnúť vážnym zdravotným problémom a nebezpečným chorobám zoberte si častejšie príklad z flegmatikov. Veď ak nejde o život nejde o nič a nezabúdajte ani na pravidelný relax.

Strašiak stres

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu