Starajte sa o svoju chladničku

V Bývanie, Tipy a triky

B aktérie v našej domácnosti jednoducho sú. Musíme sa s nimi naučiť žiť, no často sa ich snažíme zničiť chemickými prípravkami, ktoré sú síce účinné, no nášmu zdraviu neprospieva ani celkom sterilné prostredie.

Aj keby sa mohlo zdať, že v našich domovoch je najviac nečistôt v kúpeľni, či v toalete, opak je zväčša pravdou. Najviac ich neraz nájdeme v kuchyni, či priamo v chladničke. Dôvodom je najmä zanedbávanie čistenia týchto častí domácnosti, a tiež prehnaná snaha pri čistení kúpeľne. Tu o baktériách všetci vieme, a tak ich aj cielene likvidujeme.

Starajte sa o chladničku
Starajte sa o chladničku

Zabúdať ale na povrchy a skladové priestory, s ktorými prichádzajú do styku všetky potraviny je však hazard so zdravím. Preto by sme našu pozornosť mali upriamiť aj do kuchyne. Jedným z najpoužívanejších spotrebičov je samozrejme chladnička. Tá udržuje naše potraviny dlho čerstvé a nemusíme tak každé ráno utekať do obchodu, aby sme mohli nakŕmiť zvyšok rodiny. Život nám tak nesporne uľahčuje, no rovnako si vyžaduje aj nemú časť z nášho rozpočtu. Ide o spotrebič, ktorý je neustále závislý od elektriny a túto aj pravidelne čerpá. Zaujímať by nás tak mala jeho spotreba, a to nielen pri jeho kúpe.

Čistenie chladničky, a to nielen od baktérií a zvyškov jedla, ale aj od námrazy by sme však mali robiť aspoň raz do mesiaca. Takto si zabezpečíme, aby dlho a najmä správne fungovala, a tak si nízku spotrebu, pre ktorú ste ju kupovali, zabezpečíte na niekoľko rokov. Práve námraza spôsobuje  zvýšenie spotreby elektriny aj o 75 %, čo rozhodne nie je málo. Pri upratovaní by ste však mali myslieť aj na zadnú stranu s tepelným výmenníkom. Prach usadení v týchto častiach totiž taktiež prispieva k zbytočnému zvyšovaniu spotreby.

Udržiavanie chladničky v dobrom a najmä čistom stave je tak nevyhnutné nielen pre zdravie Vašej rodiny, ale aj pre Vašu peňaženku.

Starajte sa o svoju chladničku

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu