Spoznajte neobyčajný príbeh o neobyčajnom oblečení

V Komerčné články

V USA je americký futbal športom číslo jeden. Šport, ktorý nie je len o nasadení, sile, rýchlosti, ale hlavne o správnej taktike, tímovom duchu a hodinách tvrdých tréningov. Aj preto, ak ste videli čo i len minútu zápas z Národnej futbalovej ligy v Amerike, zachytili ste, že drvivá väčšina hráčov má na sebe výnimočné oblečenie Under Armour. Je to značka, ktorá má za sebou neobyčajný príbeh, značka, ktorej majiteľ začínal u svojej babičky v pivnici a dopracoval to až na vrchol – medzi americkými futbalistami len ťažko nájdete populárnejšiu značku. Ako to celé začalo?

shutterstock_229736875

Keď sú mokré trička spúšťačom nápadu

Všetko to začalo v roku 1995, keď kapitán futbalového tímu na Marylandskej univerzite, Kevin Plank, nadával, že bavlnené tričko je počas zápas príliš ťažké. Lebo nasiakne potom či dažďom a kto to má na sebe potom nosiť? Navyše na tele ešte studení a nie je vôbec pohodlné. Kevinovi to nedalo a začal hľadať spôsob, ako vyrobiť niečo lepšie. Po škole vyrobil prvé Under Armour tričko, ktoré dal na skúšku svojím bývalým spoluhráčom, vtedy už hráčom v Národnej futbalovej lige. A na základe ich feedbacku tričko ešte zdokonalil, vybrakoval svoje kreditné karty za 40 tisíc dolárov založil spoločnosť Under Armour u svojej babičky v pivnici.

Značka sa rýchlo stala populárnou

Kevinove tričká boli presne také, aké ich chceli futbalisti – ľahké, neboli mokré, ani keď sa hráči potili a telo udržiavali v príjemnom teple. Za to mohli mikrovlákna, ktoré Kevin použil. Netrvalo dlho a zrazu mal tričko Under Armour na sebe takmer každý v NFL. A dnes? Dnes spoločnosť patrí medzi najúspešnejšie športové značky v USA, Under Armour vyrába obuv, rukavice, kopačky, ale aj športové podprsenky. Akurát ste dočítali príbeh, ktorému právom patrí prívlastok pravý americký sen.

Spoznajte neobyčajný príbeh o neobyčajnom oblečení

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu