Spôsoby, ktoré vám pomôžu s lepším trávením

V Zdravie

Veľmi veľa ľudí sa snaží bojovať s tráviacimi ťažkosťami a žiaľ neúspešne. Neuvedomujeme si, že najmä náš životný štýl ovplyvňuje to, akým spôsobom telo spracováva potravu. Odporúčaní je naozaj veľa. V prvom rade nesmiete zabudnúť na pitný režim, dostatočný príjem vlákniny a zdravý pohyb. Prečo je to tak dôležité, vám teraz prezradíme.

Všetko, čo sa do vášho tela dostane v priebehu niekoľkých hodín bude rozložené a organizmus si z toho zoberie potrebné živiny. Ak nie je z čoho čerpať, pretože prísun konkrétnej potravy nebol kvalitný, telo siaha po iných a dostupnejších možnostiach. Tráviaci systém je teda priamo ovplyvňovaný tým, aké jedlo jete a akým štýlom života žijete. Ak urobíte určité kroky, bude zažívanie fungovať efektívnejšie a zlepší sa aj vaše celkové zdravie a pocit pohody.

Dostatočný príjem vlákniny

Bez vlákniny to asi tak jednoducho nepôjde. Je to veľmi dôležitý zdroj a základná zložka potravy, no niektorí ľudia jej však majú nedostatok. V podstate je takmer nestráviteľná, ale veľmi dobre navodzuje pocit sýtosti. Tento efekt sa dá dobre využiť pri chudnutí. Okrem iného vláknina podporuje peristaltiku (pozvoľný pohyb stien dutých orgánov) a má veľmi pozitívny vplyv na celé trávenie. Jej schopnosť viazať na seba nežiaduce a toxické látky z potravy chráni tráviacu sústavu a niekedy je veľmi dobrou prevenciou aj proti vzniku rakoviny.

Vyvarujte sa konzumácii tukov

Samotný tuk je tiež v optimálnom množstve pre naše telo prospešný, ale vyberať si ho musíte kvalitne a v správnom množstve. Nadmerná konzumácia tejto zložky potravy môže viesť k bolestiam žalúdka a preháňaniu. Veľmi dlho sa trávi, čo spôsobuje, že po jeho požití máme pocit plného brucha.

Hydratujte svoje telo

Samozrejme, že prospešné je to z oboch pohľadov. Voda pomáha pokožke, vďaka čomu ju udržuje dlho pružnú a zdravšie vyzerajúcu. Ani tráviaci trakt sa nebude na vás hnevať, ak mu dodáte dostatočné množstvo tekutín a hlavne v pravidelných intervaloch. Okrem iného je voda preň dôležitá aj preto, že pomáha s pohybom potravy a jej trávením.

Spôsoby, ktoré vám pomôžu s lepším trávením

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu