Spokojné manželstvo aj s deťmi

V Sex a vzťahy

Randenie a prvé spoločné chvíle sú vo vzťahu veľmi čarovné. Ak však príde realita a rutina bežných dní, neraz nám problémy môže spôsobiť aj to, po čom sme spoločne túžili a tým je rodina. Deti jednoznačne potrebujú viac našej pozornosti. Prirodzene im tak venujeme viac času ako sami sebe, či partnerovi.

Toto je realitou každého vzťahu, no po čase sa môže týmto naštrbiť aj ten najpevnejší vzťah medzi partnermi. Deti sú jednoznačne zmyslom nášho života, no ak ani na manželstve nebudete pracovať, nečudujte sa, že strácate záujem a cítite sa nepochopení. Aby sme k sebe mali blízko, musíme spolu tráviť čas. Neseparujte teda partnera a deti, ale častejšie podnikajte aj rôzne výlety všetci spoločne.

Spokojné manželstvo s deťmi
Spokojné manželstvo s deťmi

Manželská intimita si však vyžaduje čas aj vo dvojici. U malých detí sa tento hľadá len ťažko, no ak podrastú skúste dodržiavať aspoň stretnutia raz do týždňa. Budete sa tak na niečo tešiť počas bežných dní a so spoľahlivou opatrovateľkou Vás neprepadne ani strach o deti. Aj tie si iste užijú zmenu a veľa novej zábavy.

Dohodnite sa s partnerom, že si vyrazíte na večeru, do kina, či len na prechádzku. Dôležité je venovať sa tomu druhému, preto nechajte hádky, ako aj rozhovory o deťoch doma. Zaspomínate si tak na staré časy, kedy ste mohli ísť kamkoľvek a kedykoľvek Vás napadlo.

Problémy vo vzťahu sú pomerne časté, no zabúdame najmä na skutočnosť, že nimi trpia predovšetkým naše deti. Ak sme nespokojní a podráždení, nemáme takú trpezlivosť a deti sú tak zmetené, ak urobia aj menší prešľap. Vaša vzájomná spokojnosť je tak dôležitá aj pre ich rozvoj a spokojné detstvo. Ak si nájdete čas aj na partnera, neznamená to, že deti opúšťate alebo ich milujete menej, ide len o krok k lepším vzťahom v rodine a spokojnému spoločnému životu.

Spokojné manželstvo aj s deťmi

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu