Sme si rovní?

V Deti

V porovnaní s minulosťou je na tom postavenie ženy v spoločnosti oveľa lepšie. Stali sme sa samostatné a už nepotrebujeme muža, aby sme vôbec mohli existovať. Naše mamy a starké sa museli vysporiadať s oveľa väčším tlakom okolia.
Určite ste od nich počuli označenie „stará dievka“. To totiž dostala každá mladá žena, ktorá aj po 20 – tke bola slobodná. Poviete si no a čo, no v tých dobách to bolo veľmi ponižujúce a v podstate Vás už veľmi skoro odsúdili na život osamote. Dnes nie je ničím výnimočným ak sme aj po 30 – tke slobodné. Žena bola v minulosti proste len na to, aby rodila deti a starala sa nielen o ne, ale aj o domácnosť a samozrejme svojho chlapa. Muži boli presvedčení, že sme hlúpe a nič viac nezvládneme. Našťastie sú tieto časy už za nami a môžeme sa tešiť, že sme mužom rovnocenné.
Aj napriek tomu, že dnes môžeme pracovať na rovnakých pozíciách ako muži, robiť všetko čo chceme a nikto nás neoznačí ako starú dievku, stále to nie je celkom ono. Nie sme už toľko podceňované a vzdelanie je pre nás rovnako samozrejmé, no stále sú zrejmé rozdiely, ktoré sa ešte nikomu nepodarilo zmazať.
Na prvú prekážku narážame v práci. Hoci môžeme pracovať takmer v akejkoľvek oblasti, stále je žien najmä vo vedúcich funkciách žalostne málo. Možno je Vám však oveľa bližší problém platov. Muži s tým istým vzdelaním, pracovnými skúsenosťami a na tej istej pozícií zarábajú podstatne viac ako my ženy.
Rada rozprávate a viete čo chcete? V tom prípade Vás budú považovať za arogantnú a panovačnú, no u muža sú to známky rozhodnosti a vodcovských schopností.
Dostávame sa k najcitlivejšej téme a tou sú deti. Ak sa rozhodnete mať ich neskôr, všetci Vám pripomínajú Vaše biologické hodiny. Tie majú aj muži, no im tikajú pomalšie, a tak pre nich aj dieťa po 40 – tke nie je problém.
S týmito nástrahami sa musíme vysporiadať. Možno naše dcéry, či vnučky už tieto problémy mať nebudú, kto vie.
Každopádne môžeme byť rady, že žijeme v tejto krajine. Sú žiaľ aj štáty kde sa postavenie ženy za posledné stovky rokov vôbec nezmenilo.

Sme si rovní?
4 (80%) 1 vote

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu