Skúšali ste už upiecť vajíčka v rúre?

V Recepty

Máte radi vajíčka uvarené na tvrdo, no často sa vám stáva, že sa vám pri ich lúpaní rozleje žĺtok po celej kuchynskej linke? Ak nechcete byť služobníkom času a pri ich varení si nastavovať stopky, existuje jeden spôsob, vďaka ktorému budú mať vajíčka žĺtky v pevnom skupenstve. Ako na to?

shutterstock_133684631

Upečte ich

Áno, nielen kurča, ale aj vajíčka sa môžu piecť. Ako na to? Predhrejte si rúru na 325°C, vajíčka dajte do plechu na muffiny, nemusíte ho vytrieť maslom ani nič a dáte ich piecť. Ako dlho bude trvať, kým budú hotové? Optimálna dĺžka pečenia je pol hodina, potom ich dajte do studenej vody a môžete lúpať.

Aký je rozdiel medzi pečenými a varenými vajíčkami

Istotne sa pýtate, že či je rozdiel medzi uvarenými vajíčkami a tými upečenými. Áno, tie upečené majú viac jemnejšiu textúru a ich chuť je krémová. Aké sú výhody pečenia vajíčok pred ich varením? Máte s tým menej starostí a nemusíte sledovať čas, rúra ho odsleduje za vás. Ale hlavnou výhodou je, že takto pripravené vajíčka môžete v chladničke mať pripravené aj týždeň.

Tip na záver

Máte problémy s lúpaním vajíčok, ale nechcete ich piecť? Skúste ich pridať do vody až vtedy, keď sa bude variť. Predtým ich však vyberte z chladničky a dajte im 10 minút, nech nie sú príliš studené. Naložte si ich na lyžicu a opatrne, aby nepraskli, ich vložte do bublajúcej vody. Takto uvarené vajíčka sa vám budú oveľa lepšie lúpať.

Skúšali ste už upiecť vajíčka v rúre?

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu