Recepty na suchú vlasovú pokožku

V Vlasy, pleť a telo

Stáva sa vám, že počas leta vám vlasová pokožka extrémne vysychá? Pravidelné kúpanie v prírodných jazerách, na kúpaliskách a priame slnečné žiarenie vlasovej pokožke nadmieru škodia. Radi by ste bojovali proti suchej vlasovej pokožke, avšak neviete si rady? Skúšali ste azda všetky možné spôsoby ako bojovať so suchou pokožkou ale ani jeden sa vám neosvedčil? My vám poradíme ako bojovať so suchou pokožkou!

Zbavte sa suchej vlasovej pokožky
Zbavte sa suchej vlasovej pokožky

Čomu sa vyhýbať, aby vaša pokožka nevysychala?

Ak chcete docieliť, aby vám pokožka nevysychala, mali by ste dbať o jej starostlivosť. Pod dobrou starostlivosťou máme na mysli pravidelné umývanie vlasov a pokožky letnou vodou. Žiadna horúca voda! Horúca voda pokožku rozdráždi a spôsobí jej začervenanie. Dôležitý je aj výber šampónu. Mnohé ženy každý mesiac alebo týždeň striedajú šampón za šampónom. Musíme vás upozorniť – pravidelné striedanie šampónu taktiež škodí pokožke a následne spôsobuje vysušovanie a tvorbu lupín.

Domáce recepty, ktoré nám pomôžu sa zbaviť suchej vlasovej pokožky

Nechcete sa už spoliehať na šampóny z lekárne? Chcete poradiť domáce recepty, ktoré vám pomôžu sa zbaviť suchej vlasovej pokožky? Ako prvý tip by sme vám odporúčali spraviť si  masku z vajíčok. 2 až 3 vajíčka rozbijete do misky, premiešate a následne nanášate v rukaviciach na vlasovú pokožku. Potom následne necháte pol hodinu pôsobiť a umyjete.

Na vlasovú pokožku pomáha aj šťava z citróna. Stačí, keď ju zriedite s vodou a následne po umývaní si s ňou prelejte pokožku hlavy. Ak by ste si však chceli urobiť masku, stačí ak do tejto citrónovej vody pridáte tvaroh.

Ak však máte doma banány a avokáda, máte možnosť si aj z týchto dvoch ingrediencií spraviť masku. Maska z týchto dvoch ingrediencií zmenšuje suchosť a zabraňuje svrbeniu.

Na vlasovú pokožku pôsobí upokojujúco aj harmančekový vývar. Pravidelné prelievanie vývaru na vlasovú pokožku lieči a regeneruje ju.

 

Recepty na suchú vlasovú pokožku

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu