Prvá pomoc na popáleniny od slnka

V Vlasy, pleť a telo, Zdravie

Blíži sa leto a vy sa tešíte na more, pláže, horúce slnko. Aha, horúce slnko. Slnko vám dokáže pokožku pekne opáliť, ale akonáhle nebudete ostražité, na vašej pokožke sa môžu objaviť nepríjemné pigmentové fľaky a popáleniny, ktorých bolesť nechce zažiť ani jedna žena. Čo vám pomôže, keď už je neskoro a vaša pokožka už utrpela ujmu?

shutterstock_230979847

Biely jogurt, smotana, acidofilné mlieko

Vynikajúcim pomocníkom je biely jogurt, acidofilné mlieko alebo smotana. Tieto biele mňamky nepatria len do úst, ale aj na vaše telo v prípade, že to preženiete so slnkom. netrpte a nemraučite v posteli, keď si môžete pomôcť s týmito vynikajúcimi potravinami. Nanášajte ich na postihnuté miesta a nechajte ich pol hodinu pôsobiť. Uvidíte, že po tejto procedúre sa vám výrazne uľaví.

Zelený a čierny čaj

Zelený a čierny čaj nie sú vhodné len na pitie. Zelený a čierny čaj pomáhajú aj pri rozsiahlých popáleninách kože. Ak ste sa spálili, skúste si pomôcť práve týmito čajmi. uvidíte, že aplikácii sa vám výrazne uľaví.

Vlažná voda

Sprchujte sa vo vlažnej a studenej vode. Takýmto umývaním vyplachujete zárodky infekcie, ktorá môže vzniknúť po poranení kože. Spálenie pokožky je veľmi bolestivé a práve preto nezabúdajte otočiť vodovodnú batériu opačným smerom ako robievate. Studená voda vám pomôže.

Na spálenú tvár pomôže uhorka a med

Ak slnko zasiahlo najmä vašu tvár, skúste si prikladať kolieska uhorky na postihnuté popálené miesta. Ak nemáte po ruke uhorku, skúste si na postihnuté miesta aplikovať med.

Prvá pomoc na popáleniny od slnka

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu