Prečo zákazníci radšej nakupujú u konkurencie? Zmeňte predajňu k nepoznaniu

V Komerčné články

Množstvo podnikateľov a obchodníkov si kladie túto otázku bez jednoznačnej odpovede. Čo sa však ukrýva za týmto javom? Často im postačí odpoveď naznačujúca, že sa odpoveď skrýva v cene tovaru, čo na jednej strane nemusí byť úplný nezmysel, no treba si priznať, že cena nie je jediným faktorom, ktorý ovplyvňuje motiváciu zákazníkov nakupovať práve v tej ktorej predajni. Určite ste sa už aj Vy stretli v nejakej predajni s pocitom, ktorý sa dostaví len v príjemnom prostredí pôsobiacom akosi „priateľsky a domácky“. Tento pocit nebol vyvolaný ani náhodou ani zhodou okolností, no cieleným zariadením priestorov predajne, ktoré si kladie za cieľ evokovať pocit pokoja, ktorý zažívate len v bezpečí vlastného domova. Samozrejme keď sa niekde cítite ako doma správate sa inak ako v konkurenčných predajniach aj keď si to možno neuvedomujete.

shutterstock_129949730

Odpoveď však nie je taká jednoduchá ako sa to na prvý pohľad zdá. Pretože ak sa do zmeny vybavenia či dizajnu predajne pustíte sami, budete sa musieť popasovať s otázkami, o akých sa Vám ani nesnívalo od psychologických efektov rôznych farieb, tvarov, zvukov a vôní na myseľ a motiváciu zákazníkov, cez vplyvy rozloženia a využitia rôznych typov komponentov akými sú regály, či pulty až po vplyv polohy a otváracích hodín na Vašu cieľovú skupinu. Všetko sa dá samozrejme naučiť, no pri vybavovaní vlastnej predajne získate len obmedzené skúsenosti a často neúplné informácie, ktoré nemusia byť práve tým správnym kľúčom ku vášmu úspechu.

Najjednoduchším riešením je zamestnanie odborníkov, ktorí za Vás tieto zmeny naplánujú a zrealizujú. V tomto prípade je len na Vás do akej miery sa chcete zapojiť do tohto procesu, teda či sa len podelíte o vaše predstavy o novej predajni alebo sa budete aktívne zúčastňovať každého jedného kroku. Všetko je to len na Vás. Ak sa však rozhodnete, že pomoc nepotrebujete a pustíte sa do takýchto zmien na vlastnú päsť, nemusíte sa obávať ničoho.

Zmena zariadenia predajne nemusí byť vždy komplikovaná. Ak máte konkrétnu predstavu a trošku zručnosti, určite to zvládnete. Niekedy úplne postačí pre dosiahnutie želaného efektu zmeniť podlahovú krytinu, farbu stien, či jednu z týchto plôch odlíšiť inou farbou či materiálom. Nakoniec sa pohrajte s rôznymi druhmi osvetlenia, vďaka ktorému môžete priestoru prepožičať úplne novú atmosféru a zmena bude v tom lepšom prípade presne podľa vašich predstáv. Hlavne sa však pred začiatkom tohto procesu nezabudnite inšpirovať a hľadať možnosti ako tieto zmeny zrealizovať čo najefektívnejšie a úspech sa určite dostaví.

Prečo zákazníci radšej nakupujú u konkurencie? Zmeňte predajňu k nepoznaniu

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu