Ako a podľa čoho si vybrať tlačiareň?

V Komerčné články

Tlačiarne patria medzi stálice kancelárskych technológií, ktoré sa čoraz viac udomácňujú v našich príbytkoch. Nemusíte ju používať dennodenne, no mať doma vždy poruke tlačiareň so sebou prináša viac komfortu vo chvíľach, keď ju akútne potrebujete. Ako si vybrať tlačiareň, aby vám sadla presne na mieru?

Ak plánujete tlač textov, doporučujeme…

Okrem ceny by ste sa pri kúpe tlačiarne mali orientovať predovšetkým na účel, ktorému by mala slúžiť. Ak plánujete tlačiareň využívať na tlačenie textov a aj to len v skutočne ojedinelých prípadoch, mala by vám stačiť čiernobiela laserová tlačiareň. Tieto tlačiarne sú pomerne tiché a rýchle a svoje si odvedú aj po dlhšom čase nečinnosti. Všetky náplne do tlačiarne tohto typu sú na báze prášku, takže nevysychajú.

Podľa čoho si vybrať tlačiareň?
Podľa čoho si vybrať tlačiareň?

Fotky verne zreprodukuje atramentová tlačiareň

V prípade, že doma plánujete tlačiť fotografie a chcete, aby vyzerali naozaj dobre, zvoľte atramentovú tlačiareň. Tento typ tlačiarne verne reprodukuje nie len grafiku, ale aj text. Pekné farby vyniknú najmä pri spojení s kvalitným foto-papierom. Samotná tlač je však nákladnejšia a atramentové kazety majú pri dlhšej nečinnosti tendenciu zasychať. Kedysi platilo, že laserové tlačiarne tlačili rýchlejšie ako atramentové, čo dnes už celkom neplatí, nakoľko rýchlosť tlače štandardných typov oboch zariadení býva veľmi podobná.

Multifunkčné zariadenia vytlačia, skopírujú aj preskenujú

Isté východisko ponúkajú aj multifunkčné tlačiarne, ktoré oceníte pri skenovaní či kopírovaní. Sledujte najmä rýchlosť oboch funkcií a nezabúdajte, že rýchlosť pri vytváraní náhľadu a rýchlosť skenovania ako takého sú dve rozdielne veci. Ďalším dôležitým parametrom je farebná hĺbka a rozlíšenie. Čím sú tieto hodnoty vyššie, tým vernejšie dokáže skener daný obraz zreprodukovať.

Ako a podľa čoho si vybrať tlačiareň?

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu