Odchádzate z domu na niekoľko dní? Ešte pred odchodom nezabudnite na toto

V Bývanie, Komerčné články

Letné mesiace sa s nami rozlúčili vo veľkom štýle. Teraz sa však naplno venujeme zberu úrody a výmeny letného šatníka za ten jesenný. Ak ale plánujete ísť na niekoľko dní z domu preč, nesmiete zabudnúť, že počas vašej neprítomnosti môžu rastlinky, ale aj zvieratká, ktoré chováte, trpieť ak im nezabezpečíte potravu a tekutiny.

Ak máte akvárium, ešte predtým nezabudnite skontrolovať, či je filter plne funkčný, či je v akváriu čistá voda a či akvarijné plastové rastliny nie sú akýmkoľvek spôsobom poškodené. Keď tak, vymeňte ich ešte pred odchodom.

A nezabúdajte ani na doplnenie kameňov do akvária. Ryby v akváriu musia mať ešte pred vašim odchodom v absolútnom poriadku.

Odstráňte všetko z pozemku

Kosačka, prenosná záhradná hojdačka, ale aj všetky vzácnosti odstráňte z dohľadu susedov a okoloidúcich. Práve takéto veci môžu ovplyvniť to, či si zlodej vyberie priamo vás, alebo pôjde radšej k vašim susedom. Ovplyvniť to úplne nedokážete, ale aspoň takýmto spôsobom ochránite svoj majetok. Všetko poschovávajte do pivnice, do šopy.

Zatvorte všetky okná

Nikdy nenechávajte ani len vetračky otvorené. Síce vzduch v interiéri môže byť po vašom návrate neznesiteľný, ak si však niekoho z rodiny zavoláte, aby vám išiel vyvetrať, nakŕmiť ryby, po príchode domov nebudete pociťovať žiadne zmeny. Otvorené, alebo len trošku pootvorené okná umožnia zlodejom dostať sa do interiéru a obrať vás tak o všetky vaše cennosti.

Odchádzate z domu na niekoľko dní? Ešte pred odchodom nezabudnite na toto

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu