Očistite si hrubé črevo a zbavte sa toxínov

V Zdravie

D o hrubého čreva sa pri zlom stravovaní a životnom štýle zlieza odpad z celého tela – nestrávené zvyšky tela, toxíny a ostatný odpad, ktorý ľudské telo nedokáže stráviť. Nič príjemné. Aj preto môže zanesené hrubé črevo odpadom  spôsobovať bolesti hlavy a brucha, hnačky, pocit plného brucha či plynatosť. Ako sa tohto všetkého efektívne zbaviť? Existujú rôzne spôsoby, ako detoxikovať, my vám však poradíme nenásilnú a prirodzenú detoxikáciu hrubého čreva založenú na zmene jedálnička a pitného režimu.

Skúste detox
Skúste detox

Ako kúra vyzerá?

Kúra nemá presnú dĺžku, jej dĺžka záleží len od vás a toho, ako sa budete cítiť, no nemala by trvať menej ako dva týždne. Nosnou látkou tejto kúry je vláknina, jej denná odporúčaná dávka je približne 30 gramov, no pri našej očiste by ste jej mali prijať až dvojnásobok. To znamená približne 7 kúskov ovocia alebo zeleniny každý deň. To nie je také strašné, čo poviete? Nebojte sa, ovocie a zelenina ale nebudú vašou jedinou stravou, jedzte aj celozrnné cestoviny a pečivo, hnedú ryžu, ovsené vločky a ryby. Čo by ste naopak nemali vôbec jesť a piť? Alkohol, sladkosti, mliečne výrobky, vysmážané jedlá, mäso a rafinovaný cukor. Žiadny cheat day v tomto prípade nie je dovolený.

Bez pohybu to nepôjde

Veľmi dôležité je, aby ste počas tejto kúry vypili viac vody, ako ste zvyknutý. Nič sa nestane, ak vypijete aj 3,5 litra vody denne, takéto časté pitie sa postará o to, aby sa vám črevá zvnútra  očistili prirodzenou cestou a  z ich stien voda zmyje škodlivé toxíny. Ak ste si mysleli, že sa táto kúra zaobíde bez pohybu, mýlili ste sa. Telo pohyb potrebuje a nie je tomu ináč ani v tomto prípade, minimálne 20 minút aktívneho pohybu – behanie, bicykel, plávanie či bežky. Čokoľvek rozhýbe vás a vaše črevá je pre úspech kúry nutnosť.  Nie je to žiadna drastická kúra, hravo ju zvládnete a budete sa cítiť oveľa lepšie. Takže nehľadajte žiadne výhovorky.

Očistite si hrubé črevo a zbavte sa toxínov

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu