Nezaplatili vám faktúru? Konajte

V Komerčné články

Začiatky v podnikaní sú vždy komplikované a niekedy, tak raz za hodinku, by sa vám vždy zišla nejaká rada. Ako vyplniť tento dotazník, ako sa dá efektívne ušetriť, ako postupovať pri tomto rokovaní, ako pritlačiť, aby odberateľ zaplatil faktúru a milión ďalších vecí, milión každodenných záležitostí, ktoré postupom času zvládnete riešiť ľavou zadnou. Stačí sa len trochu oťukať a je po probléme. Poradím vám, kde ušetriť, ako postupovať pri nezaplatených faktúrach a na koho sa obrátiť v prípade obvinenia.

Kde ušetriť?

Existuje veľa spôsobov ako a kde ušetriť, ale nikdy to nerobte tak, aby to pocítili vaši zamestnanci a už vonkoncom nie vaši  zákazníci. To je cesta do pekla. Pracujete z domu alebo v teréne? Nepotrebujete kanceláriu? Sídlo firmy však potrebujete, znížte náklady virtuálnym sídlom, prenajmite si ho a oproti kancelárii ušetríte aj niekoľko stoviek eúr mesačne. Tlačiareň sa u vás nezastaví? Kupujte recyklovaný papier a repasované tonery. Máte veľkú spotrebu energie? Nahraďte žiarovky LED osvetlením. Využite akúkoľvek možnosť ušetriť, len nech to nie je na úkor klientov či zákazníkov.

Nezaplatili vám faktúru?

Nespoliehajte sa len na sľuby, hlavne nie vtedy, keď sú len plané. V hre sú vaše peniaze, a preto sa neoplatí čakať. Vedeli ste o tom, že vymáhanie pohľadávok je najúčinnejšie, keď sa začne čo najskôr? Úspešnosť splatených pohľadávok je až 95 %, keď to začnete riešiť do mesiaca od konca splatnosti faktúry. Kamaráti buďme, no dlhy si plaťme.

Hrozia vám žalobou?

Kedykoľvek sa vám môže stať, že na vás niekto podá žalobu. Alebo sa budete chcieť poradiť ohľadom legislatívnych záležitostí. Vtedy využite služby advokátskej kancelárie a obráťte sa na ľudí, ktorí vám v tejto situácii stopercentne pomôžu. Je to podobné ako pri vymáhaní pohľadávok – čím skôr to urobíte, tým budú vaše šance vyjsť z tohto problému ako víťaz vyššie.

Nezaplatili vám faktúru? Konajte
5 (100%) 2 votes

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu