Nepodľahnite chrípke

V Zdravie

S viatky sa skončili a po nástupe do práce a do škôl sa pomaly ale s istotou zvyšuje aj počet ochorení. Najčastejšie problémy robí práve chrípka, a to vďaka jednoduchému prenosu.

Lekári už roky hovoria, že ak sme chorí, mali by sme ostať doma. Ani návšteva lekára nie je nutná hneď, ale až po pár dňoch. Z hľadiska zamestnania si to však nemôžeme dovoliť, a tak aj my aj naše deti chodia do kolektívu aj ak sú choré. Práve vďaka tomu sa však táto choroba veľmi rýchlo šíri a pravidelne vyústi aj do epidémie.

Nepodľahnite chrípke
Nepodľahnite chrípke

Očkovanie však nie je jedinou prevenciou, ako sa pred chrípkou, ale aj inými chorobami uchrániť. V prvom rade by sme mali dbať na našu imunitu. Práve tá nás vie uchrániť aj od podobných zdravotných problémov, no žiaľ jej schopnosti u väčšiny z nás pokrivkávajú. Neznamená to, že s ochladením začnete hltať vitamínové doplnky, oveľa lepšie je posilnenie prírodnými látkami, ktoré by mali byť súčasťou našich životov bez ohľadu na počasie.

Správna strava doplní potrebné vitamíny aj minerály, ktoré sú pre naše telo nevyhnutné. Dôležité sú tiež antioxidanty, ktoré naše telo chránia pred voľnými radikálmi. Tieto nájdete v ovocí a zelenine a to najmä tej čerstvej. Pestrá strava v tomto prípade platí doslova, a nevyhýbajte sa žiadnej farbe. Čím tmavšie, tým lepšie, no rovnako potrebuje naše telo aj citrusy. Našou vlastnou klasikou, ktorú poznali aj naše prastaré mamy sú samozrejme cibuľa a cesnak. Ide takmer o zázračné potraviny, ktoré by na našom stole nemali chýbať. Rovnako aj mliečne a kyslomliečne výrobky, ktoré telu dodávajú dôležité probiotiká. Samozrejmosťou by mali byť aj bielkoviny napríklad ryby, chudé kuracie mäso, vajcia, strukoviny, či sója.

Pozor si ale dávajte na cukor. Ten sa nachádza v značnom počte potravín, no aj jeho malé množstvo môže Vašu imunitu výrazne oslabiť.

Do nášho nabitého programu by sme však mali dostať aj pohyb. Aspoň 30 minút ľahkého pohybu prospeje nielen telu, ale aj imunite. Rovnako je výborným bojovníkom proti chorobám aj samotné otužovanie. Začať môžete v sprche, no prospeje aj sauna.

Zabijak všetkého je dobre známy stres. Naučte sa ho preto zvládať a svojmu obľúbenému relaxu sa venujte každý deň.

Nepodľahnite chrípke

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu