Nedajte sa jeseňou zastaviť

V Choroby

Konečne sa zdá, že sa počasie umúdrilo, no podľa kalendára by sme sa mali pripraviť na znižovanie teplôt, aj nemalé zrážky. Leto zrejme nevyhovelo ani Vašim predstavám, a tak si musíme vychutnať pekné počasie vždy keď sa vyskytne.

Slniečko však príchodu jesene nezabráni, a tak by sme sa mali pripraviť aj na jej príchod. Určite dobre viete, že zmeny počasia sa nezaobídu bez nášho povšimnutia. Práve v tomto období nie sú ničím výnimočnými ani rôzne ochorenia, no možno už aj Vás skolila skôr depresia, či náhla strata energie, ktorú neviete vysvetliť. Takéto zmeny dajú zabrať každému organizmu. Ak teda chcete zabrániť najhoršiemu a privítať zimu v plnej sile, pripravte sa už teraz aj na jeseň.

Nedajte sa zastaviť
Nedajte sa zastaviť

Chlad a vlhkosť nemá dobrý vplyv na našu imunitu. Práve preto sa pravidelne objavujú aj chrípkové prázdniny na školách, no v práci Vám nikto voľno nedá. Ak teda nechcete trpieť 8 hodín s horúčkami v práci, posilnite svoju imunitu už teraz.

Ak nechcete tráviť čas v posteli s nepríjemnou chorobou, pomôžu Vám vitamíny. Nemusíte ich nutne hltať v tabletkách, ale využite možnosť dostupnej zeleniny a ovocia. Tieto vitamíny sa totiž v našom tele zúžitkujú oveľa lepšie a rýchlejšie ako tie umelé. Podporia tak aj Vašu imunitu a vírusy tak nebudú mať šancu. Jedzte veľa zelenej zeleniny, citrusov, ale aj orechov, arašidov a slnečnicových jadierok, tie obsahujú vitamín E, ktorý je účinný antioxidant. Pomôže tak ochrániť Vaše telo pred vonkajšími vplyvmi.

Tešte sa zo života, to je asi hlavnou radou. Takéto nachádzanie zmyslu života v každodennom zhone posilní nielen Vašu myseľ ale aj imunitu. Určite Vám tak môže pomôcť pohyb. Nemusíte podávať vrcholové výkony, stačí sa pravidelne hýbať a vychutnať si aj pekné jesenné počasie. Nepodľahnite však ani depresiám zo zamračených dní. Doprajte si výdatný spánok, dostatok odpočinku a zabudnite na starosti v práci.

Nedajte sa jeseňou zastaviť
5 (100%) 1 vote

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu