Naučte sa ovládať svoje emócie

V Tipy & triky

V živote sa stretneme s rôznymi situáciami, ktoré nás prekvapia, potešia, alebo zarmútia. Na akúkoľvek situáciu reagujeme odlišne. Niekoho vie rozzúriť špinavé prádlo porozhadzované po domácnosti, niekoho zase neskorý príchod na miesto stretnutia.

Dobyte si energiu

Chybou takmer každého z nás je to, že nevieme ovládať emócie a reagujeme na situáciu impulzívne. Aj taká banálna situácia sa môže zmeniť na drámu, keď neovládneme svoje emócie a povieme aj to, čo si ani nemyslíme. Viete ale, že ak sa nenaučíme ovládať svoje emócie, nielenže si pokazíme vzťahy s partnerom a blízkymi, spôsobíte si ujmu aj na vlastnom zdraví?

Impulzívne reakcie a častokrát príliš ostré slová vám môžu pokaziť aj také vzťahy, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že sa pokazia. Predtým, ako na situáciu zareagujete, dvakrát sa nadýchnite, vydýchnite a až potom povedzte svoj názor. Uvidíte, že keď sa naučíte ovládať vlastné emócie, mnohým problémom sa vyhnete. Konfliktov bude menej, zlepšíte si vzťahy s blízkymi a budete sa cítiť spokojnejšie.

Napríklad vo vzťahu vedia impulzívne reakcie narobiť väčšiu spúšť ako špinavé prádlo porozhadzované po celej domácnosti. Vo väčšine prípadov dochádza k nepríjemným hádkam, niekoľkým dňom úplnej ignorácie a dokonca aj k rozchodu. Myslite na to, že len jedna impulzívna reakcia vie narobiť veľké problémy. Tak čo, naučíte sa ovládať svoje emócie?

Naučte sa ovládať svoje emócie

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu