Najlepšie vitamíny, ktoré sa postarajú o váš imunitný systém

V Zdravie, Životný štýl

Niekedy si ani nevieme predstaviť, ktoré životne dôležité funkcie nášho tela a organizmu nás ochránia pred konkrétnym ochorením a bezproblémovo fungujeme. Až keď príde chrípka a podobný problém, uvedomujeme si, že niečo naše telo nedokázalo spracovať a neuchránilo sa pred útokom škodlivých látok. Všetko má v podstate na svedomí imunita, ktorej sila sa však v konečnom dôsledku odráža na našom spôsobe života. Veľmi dobrými prostriedkami na jej podporu sú práve vitamíny. Kde ich nájsť, a ktoré z nich sú na čo dobré vám aspoň v krátkosti ozrejmíme.

 

Vitamín A

Sa postará o normálne fungovanie bielych krviniek, je veľmi dobrý pre normálny rast tela, kostí a samozrejme aj zuby. Našu sliznicu ochraňuje pred infekciami a známy je pre blahodarné účinky na náš zrak, pretože podporuje zdravú tvorbu fotosenzitívneho pigmentu. Nájsť ho môžeme vo vajíčkach, rybom tuku, masle a pečeni. Nedostatok tohto vitamínu spôsobuje degradáciu očných tkanív a spomalenie až retardáciu rastu.

Vitamín D

Je pre imunitu tiež veľmi dobrý, pretože zabraňuje vzniku autoimunitných ochorení. Jeho prirodzená produkcia sa zabezpečuje aj pôsobením slnečného žiarenia v našej koži. Iným spôsobom sa dá získať z morských rýb, treščej pečene, mlieka a mliečnych výrobkov, avokáda a iných doplnkov. Za najprirodzenejší zdroj však patrí spomínané UV žiarenie, ale ak používame príliš veľa syntetických kozmetických výrobkov, nepriamo tak zabraňujeme tomuto procesu.

Vitamín C

O tomto vitamíne viacerí z nás vedia asi najviac, pretože jeho účinky sú pre naše telo a organizmus naozaj veľmi prospešné. Pôsobí antioxidačne a chráni nás pred voľnými radikálmi. Pozitívne pôsobí na aktivitu bielych krviniek a samozrejme aj na metabolizmus a aminokyseliny. Základným zdrojom sú citrusy, rakytník, paradajky, brusnice a iné plody. Vitamín C sa podieľa až na 15 000 metabolických procesoch, produkcii hormónov a spaľovaní tukov. Viac dôvodov, prečo si dopriať dennú a pravidelnú dávku týchto vitamínov asi nepotrebujete, pretože tie vyššie uvedené vám zaručia maximálnu pohodu a optimálne zdravie. Základom je s nimi denne počítať.

 

Najlepšie vitamíny, ktoré sa postarajú o váš imunitný systém

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu