Najlepšie prírodné oleje pre krásu

V Móda a krása

Už naši predkovia a dávne civilizácie  poznali silu darov, ktoré nám ponúka príroda a tak sa nečudujte, že olivovým olejom sa potierala aj samotná Kleopatra. V južných krajinách ho nazývajú aj zelené zlato. A patrí medzi najviac využívané prírodné oleje najmä pre jeho vynikajúce účinky. Je všestranne využiteľný v kozmetike, v kuchyni ale aj ako liečivý prostriedok napríklad pri hojení rán a podobne.

Starajte sa o svoju pleť
Starajte sa o svoju pleť

Olivový olej obsahuje cenné látky je obohatený o vitamín E a mastné kyseliny, ktoré výborne pôsobia ako zábaly na vlasy a skvele hydratujú aj pleť. V boji proti prvým prejavom starnutia našej pleti je jasným víťazom. Obnovuje pleť, zjemňuje vrásky a zabraňuje vzniku nových. Pokožka ho vynikajúco prijíma, jeho zloženie je totiž podobné štruktúre nášho tukového tkaniva.

No olivovým olejom to nekončí, rovnako vynikajúci a všestranne využiteľný je aj makadamový orechový olej. Je vynikajúci na problémovú suchú pokožku a svojím zložením vytvára na jej povrchu neviditeľný ochranný film. Myslíte si, že akné a mastné krémy sa neznášajú? Možno, no to neplatí pri tomto oleji, ktorý sa používa na jeho liečbu a rovnako pomáha aj pri lámaní nechtov.

Skvelý je aj v boji proti lupinám a vypadávaniu vlasov. Rovnako ak ne ešte viac zázračné je aj bambucké maslo. To sa vyrába z orechov maslovníka, ktorý rastie v Afrike. Z týchto orechov sa lisuje veľmi kvalitný olej, ktorý sa nechá stuhnúť a tak vzniká toto všestranne použiteľné maslo.  Účinne zvláčňuje a hydratuje. Má vysoký obsah vitamínov C, A, E, F. A navyše je vhodný je pre ľudí s problematickou pleťou, ekzémom a psoriázou.

Najlepšie prírodné oleje pre krásu

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu