Najlepšie organizovanie všetkých čias

V Bývanie, Tipy a triky

Snažíte sa udržať celý dom v poriadku? Pomôcť vyriešiť a odstrániť neporiadok vám môže efektívny organizačný systém. V prípade, že nie ste dostatočne motivovaní, náš editor a stratégia možných riešení môžu poradiť s jeho udržaním v dlhodobom horizonte. Niekoľko malých zmien zo zoznamu, vám zaistí veľmi rýchle a viditeľné výsledky.

 

Zbavte sa prekážok

Začnite od začiatku, premyslite si, ktoré veci chcete nechať na pôvodnom mieste a čo si zaslúži zmenu. Komplikovanejšie to býva pri oblečení a jeho uskladnení. Zápasíte s ťažkým nábytkom a zásuvkami, ktoré sú buď zlomené, alebo inak prehnuté. Máme tendenciu sa vyhýbať fyzicky náročným veciam, tak prečo si to neuľahčiť aj v tomto prípade. Plne funkčný a náhradný kus odľahčeného nábytku na oblečenie, akým je napríklad plastový regál, nádoba, či kôš, ušetrí čas a energiu na mnoho rokov dopredu.

Zamerajte sa na rovnaké sady, ktoré priestor nielen skrášlia, ale ho aj zjednotia. Ideálne sú hranaté nádoby, ľahko zapadajúce vedľa seba, na rozdiel od tých okrúhlych, okolo ktorých sa vytvára zbytočný priestor. Ak si k tomu všetkému vyberiete priehľadné materiály, potrebný kúsok odevu nájdete oveľa jednoduchšie.

Organizovanie neporiadku
Organizovanie neporiadku

Snažte sa triediť

Je veľmi lákavé, nechať sa zahltiť pohodlím a všetku poštu pri príchode domov  odložiť na pult s tým, že jej pretriedenie necháte na neskôr. Vieme dobre, že občas vám pracovné prostredie dáva zabrať a vysaje všetku energiu, ktorú ste mali. Ak sa naučíte triediť hneď, veľa vecí si uľahčíte. Skúste si priamo cestou z vašej schránky rozdeliť korešpondenciu na dôležitú a nepotrebnú, ktorú môžete potom odhodiť do koša. Dôležité účty a potvrdenia, si nechajte na neskôr, ku kávičkovej sieste. Znížte množstvo pometajúceho sa papieru po vašom dome, zaznačte si potrebné informácie priamo do kalendára. Ak ste príliš zahltení účtami a úradnými vybavovačkami, roztrieďte ich podľa abecedného poradia. Takéto triediče kúpite  v každom papiernictve a slúžiť vám budú dobre a celý čas.
Obytný priestor nemáme všetci rovnako priestorný a jeho dokonalú harmóniu docielime práve takýmto využívaním. Preto si zoberte príklad a aspoň občas postupujte podľa týchto rád.

Najlepšie organizovanie všetkých čias

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu