Najkrajšie výhľady na horách sú pri východe slnka

V Cestovanie, Komerčné články

Pre milovníkov hôr je hotovým orgazmom práve krásny výhľad z vrcholu, na ktorý sa niekoľko hodín štverali. Samozrejme, vychytať krásne počasie v slovenských horách je hotové umenie. Ani štúdium meteorológie by vám v tom nepomohlo. Jedno je však isté, ak máte správnu výbavu, akékoľvek vrtochy počasia vás nemôžu prekvapiť. Preto ak chcete zažiť neopakovateľný zážitok na horách, budete musieť obetovať trošku spánku.

dalekohlady-nikon-aqt.sk

Mnohí turisti tvrdia, že je lepšie si radšej privstať a pokochať sa krásami na horách zavčas rána ako ísť poobede a naháňať sa potom domov. Podaktorí „extrémisti“ berú zo sebou nočné videnia a čelovky a vyrazia na cestu niečo po polnoci. Je to skvelé, o tom niet pochýb, avšak nemal by to skúšať ten, kto takúto turistiku ešte neabsolvoval. Predsa len hory sú zradné a riskovať cestu ešte počas noci je veľké riziko. Na takýto výlet treba mať skúsenosti. Bezpochyby.

Veľkou výhodou skorého výstupu je okrem pekného výhľadu aj väčšia šanca, že sa na vrchole nebudete musieť tlačiť s ďalšími turistami. Vychutnáte si krásu, pofotíte sa a najmä – pozriete krásny východ slnka. Dávajte si ale pozor. Nepodceňte počasie. Aj keď cez deň hlásia vysoké teploty, vezmite si so sebou okrem funkčného ďalekohľadu, ktorý vám umožní pozerať do diaľky, aj teplejšiu bundu a pršiplášť.

Snažte sa vyhnúť tlačeniciam, ktoré bývajú v Slovenskom raji na rebríkoch a cestou na tatranský Kriváň. Tieto miesta sú najviac frekventované. Ak máte auto, nebudete mať problém dopraviť sa na miesto v skoršom čase. Radšej doraziť skôr, ako neskôr.

Nezabúdajte – najkrajšie výhľady na hory sú pri východe slnka.

Najkrajšie výhľady na horách sú pri východe slnka
5 (100%) 3 votes

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu