Na čo pred dovolenkou nezabudnúť

V Cestovanie

Konečne sa počasie umúdrilo a vykuklo slniečko aj na nás. Pekné počasie nám však napovedá, že aj leto tu bude ani sa nenazdáme. To v nás prebúdza ešte väčšiu radosť na letnú dovolenku. Naše myšlienky sa tak zameriavajú na cieľovú destináciu, ktorú by sme tento rok radi navštívili, ale aj na všetko potrebné, čo si musíme zbaliť.

V zhone tesne pred odchodom však neraz zabúdame na bežné veci, a tak nás počas jazdy prepadajú myšlienky, či sme vypli sporák (keďže sme si pripravovali rezne na cestu na poslednú chvíľu), či zastavili vodu a plyn. Tieto starosti však spôsobuje najmä naša nesústredenosť pri odchode a chaotické pobehovanie z izby do izby každého člena rodiny.

Stanovte si teda osobu, ktorá zodpovedne skontroluje všetko v domácnosti, no netreba zabúdať ani na iné nevyhnutné drobnosti. Tu je krátky zoznam, ktorý sa Vám možno bude zdať zbytočný, no možno ho na poslednú chvíľu predsa len využijete,

– skontrolujte, či v kufroch skutočne skončilo všetko čo malo. V mysli si prejdite celý zoznam, ak máte dobrú pamäť a balili ste sa bez vyrušovania, budete si pamätať aj kde ste čo uschovali.

– skontrolujte obsah príručnej batožiny – osobné doklady, podklady k dovolenke od cestovky, poistenie, hotovosť a platobnú kartu, víza, ak sú potrebné, letenky.

– skontrolujte aj techniku, bežnou výbavou dovolenkára je mobil, fotoaparát, kamera, možno aj tablet, či notebook. Nabite baterky ak by ste aj cestu chceli zdokumentovať, či zabaviť deti.

Pred tým než za sebou zamknete dvere:

– skontrolujte chladničku, či v nej zostalo len málo a trvácnych potravín, ak je to možné vypnite ju – to spravte v dostatočnom predstihu, aby ste nevytopili susedov.

– z elektriky vypnite všetky spotrebiče – mikrovlnku, televízor, počítač, DVD prehrávač, stolové lampy a iné.

– vypnite vodu aj plyn, pre istotu môžete skontrolovať aj sporák 🙂

– zatvorte okná a zamknite dvere.

Pre zabezpečenie svojej domácnosti nechajte kľúče príbuzným alebo priateľom. Budú tak môcť polievať nielen kvety, či venčiť psa, ale aj vyberať schránku a kontrolovať, či je všetko v poriadku. Cennosti môžete dočasne taktiež uschovať u rodiny alebo známych.

Ak budete mať všetko zariadené, môže Vaša dovolenka začať!

Na čo pred dovolenkou nezabudnúť

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu