Letisko Praha

V Cestovanie

Letisko Praha–Ruzyně , a. s.(IATA: PRG, ICAO: LKPR, poloha: 50°06′03″ s. š., 014°15′36″ v. d.), je najvýznamnejšie letisko v Českej republike a jedno z najväčších letísk strednej a východnej Európy. Zaraďujeme ho ku medzinárodným verejným civilným letiskám. Letisko Praha sa nachádza na severozápadnom okraji Prahy, v mestskej časti Ruzyně, podľa ktorej je  pomenované. Ročne prepraví až 11-12 miliónov cestujúcich. Pôsobí tu 50 leteckých spoločností, ktoré umožňujú priame spojenia do takmer 130 destinácií po celom svete. Okem medzinárodných ponúka i vnútroštátne lety – pravidelné, nákladné aj charterové. Najväčším prepravcom pokrývajúcim okolo 40% prevádzky sú České aerolinie. Svoju prevádzku začalo už v roku 1937 a v roku 2008 získalo ocenenie „najlepšie letisko východnej Európy“ v súťaži World Airport Awards. Vďaka svojej výhodnej polohe v strede Európy je Letisko Praha často využívané aj ako prestupný uzol. Obľúbenosť letiska vzrástla hlavne po vstupe ČR do Schengenu a EÚ, odkedy nie sú nutné colné a pasové kontroly. Ďalším dôvodom na využitie služieb tohto letiska je jeho zaradenie medzi TOP letiská Európy.

Letisko Praha-Ruzyně má štyri terminály:

  • Terminál Sever 1 (Terminál 1)– používa sa pre lety mi mo Schengenu
  • Terminál Sever 2 (Terminál 2)– používa sa od r.2006 pre lety do schengenského priestoru
  • Terminál Juh 1 (Terminál 3)– používa sa pre súkromné a charterové lety
  • Terminál Juh 2 (Terminál 4) – používaný na VIP lety a štátne návštevy

K samotnému letisku sa môžete dostať pomerne jednoducho. Môžete využiť služby pražskej MHD, súkromné autobusové spoločnosti, autobusový spoj Airport Express alebo si vziať taxík.

Veríme, že keď využijete služby najväčšieho a najznámejšieho letiska našich západných susedov, budete s nimi nadmieru spokojní!

Letisko Praha

Môžete si tiež prečítať!

Stravujte sa zdravo

Čo musíte zo svojho jedálnička vynechať, aby ste sa cítili zdravšie?

Aj vám sa občas stane, že si pri jedení fast foodového jedla uvedomíte, že by ste sa takémuto jedlu

Read More...
Batoh na túry

Čo všetko na vás striehne vo vysokohorských polohách?

Turistika pre nás znamená relax na čerstvom vzduchu ďaleko od mestského ruchu a civilizácie. Namiesto ležania pri mori sa

Read More...

Čo všetko vám bráni v úspechu?

Niekedy, aj keď sa veľmi snažíme, nedarí sa nám. Máme pocit, že všetka smola sa nám lepí na päty

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu