Letisko Praha

V Cestovanie

Letisko Praha–Ruzyně , a. s.(IATA: PRG, ICAO: LKPR, poloha: 50°06′03″ s. š., 014°15′36″ v. d.), je najvýznamnejšie letisko v Českej republike a jedno z najväčších letísk strednej a východnej Európy. Zaraďujeme ho ku medzinárodným verejným civilným letiskám. Letisko Praha sa nachádza na severozápadnom okraji Prahy, v mestskej časti Ruzyně, podľa ktorej je  pomenované. Ročne prepraví až 11-12 miliónov cestujúcich. Pôsobí tu 50 leteckých spoločností, ktoré umožňujú priame spojenia do takmer 130 destinácií po celom svete. Okem medzinárodných ponúka i vnútroštátne lety – pravidelné, nákladné aj charterové. Najväčším prepravcom pokrývajúcim okolo 40% prevádzky sú České aerolinie. Svoju prevádzku začalo už v roku 1937 a v roku 2008 získalo ocenenie „najlepšie letisko východnej Európy“ v súťaži World Airport Awards. Vďaka svojej výhodnej polohe v strede Európy je Letisko Praha často využívané aj ako prestupný uzol. Obľúbenosť letiska vzrástla hlavne po vstupe ČR do Schengenu a EÚ, odkedy nie sú nutné colné a pasové kontroly. Ďalším dôvodom na využitie služieb tohto letiska je jeho zaradenie medzi TOP letiská Európy.

Letisko Praha-Ruzyně má štyri terminály:

  • Terminál Sever 1 (Terminál 1)– používa sa pre lety mi mo Schengenu
  • Terminál Sever 2 (Terminál 2)– používa sa od r.2006 pre lety do schengenského priestoru
  • Terminál Juh 1 (Terminál 3)– používa sa pre súkromné a charterové lety
  • Terminál Juh 2 (Terminál 4) – používaný na VIP lety a štátne návštevy

K samotnému letisku sa môžete dostať pomerne jednoducho. Môžete využiť služby pražskej MHD, súkromné autobusové spoločnosti, autobusový spoj Airport Express alebo si vziať taxík.

Veríme, že keď využijete služby najväčšieho a najznámejšieho letiska našich západných susedov, budete s nimi nadmieru spokojní!

Letisko Praha

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu