Letenky Dubaj

V Cestovanie

Mrakodrapy, pláže, slnko, supermoderné hotely, nakupovanie, umelé ostrovy… Nikto však nevie, koľko ďalších pompéznych budov vyrastie v tomto meste. Dubaj je totižto najrýchlejšie rozvíjajúce sa mesto sveta. Nachádza sa v Spojených arabských emirátoch na pobreží Perzského zálivu. Hovorí sa o ňom ako o bohatom meste, za čo vďačí hlavne obchodu, službám a výrobe. Pozornosť však Dubaj púta hlavne jeho stavbami, budovami a architektúrou. Zaujímavosťou je, že samotný Dubaj má iba 15 km pláží, no spolu s umelými ostrovmi je ich až 1500 km! Azda najzaujímavejšou a najznámejšou vecou na Dubaji je zábavný park Dubailand. Je postavený v púšti, no nájdete tu všetko od lyžiarskych svahov až po motoristické dráhy a, samozrejme, gigantické obchodné centrum nesmie chýbať! Symbolom mesta je sedemhviezdičkový hotel Burdž al Arab (Veža arabov).Je prepychový, plný zlata a mramoru a najlacnejšiu izbu môžete získať za 2000€ na noc! Keď už sa rozhodnete pre dovolenku v Dubaji, určite budete mať kde bývať! Príjemne Vás prekvapí cena cestovného a čistota mestskej dopravy. K dispozícii všakbudete mať i vodné taxíky, ktoré Vám odporúčame vyskúšať. Cestovať po Dubaji autom Vám neodporúčame – ich cesty sú náročné a na to, aby ste vôbec mohli jazdiť autom musíte vybaviť veľa vecí.

Letisko Dubai (DXB) patrí medzi 10 najväčších letísk sveta. Je iba 4km od samotného mesta. Orientácia je tu veľmi zložitá, sú tu až tri obrovské terminály. Najlepší spôsob dopravy do Dubaja je jednoznačne letecký. Najlepšie pravidelné spojenia sú z Viedne a Budapešti, prestupom sa však nevyhnete. Letenky zoženiete už od 400€ – obojsmernú ekonomickou triedou. Lepšie je zajednať si aj spiatočnú letenku priamo na Slovensku, lebo v Dubaji s tým môžete mať problém (pokiaľ samozrejme nebývate v superluxusnom hoteli, kde vybavia všetko za Vás).

Prajeme Vám príjemný pobyt v prekrásnom meste!

Môžete si tiež prečítať!

Laserová liečba

Akné robí problémy nielen mladým ženám

Možno budete prekvapené, ale rok čo rok sa zvyšuje počet žien v strednom veku, ktorým sa objavilo akné a

Read More...

Domáci recept proti chrípke

Bývavate často chorí a nechcete sa napchávať veľkým množstvom liekov, kvapiek a cukríkov proti zápalu? Chceme vám odporučiť skvelý

Read More...

Máme dostatok pitnej vody?

Žijeme v krajine, kde nemáme problém s prístupom k pitnej vode. Znamená to však, že ňou môžeme plytvať? Nie,

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu