Krbové kachle a vložky sú stále v trende

V Komerčné články

O heň a pocit tepla, ktorý nám práve pohľad do plameňov prináša, je pravdepodobne pozostatkom ešte z čias praveku. Aj keď je to jednoznačne starý a nevedomý zvyk ľudí, tak rozhodne funguje. Jasným dôkazom je aj stále neutíchajúca obľuba a využívanie  krbov, krbových kachieľ či krbových pecí a to nie len na chatách.

Krb sa totiž stal, a stále zostáva, aj obľúbeným prvkom interiérového dizajnu v moderných domoch. Práve vďaka moderným krbovým vložkám sa pohľad na plápolajúci oheň vrátil do našich príbytkov a rozhodne sa ho v blízkych rokoch nezbavíme. Veď sa stačí pozrieť po aktuálnych trendoch.

Moderný krb
Moderný krb

Moderná krbová vložka s kvalitnou obstavbou je dizajnérsky skvost

Práve posun v dizajne a efektívnosti krbových vložiek je to, prečo sa vracajú naspäť do moderných interiérov. Pred rozvojom ústredného kúrenia bolo kúrenie v otvorenom krbe alebo kachliach na pevné palivo jedinou možnosťou vykurovania. Tento spôsob bol veľmi neefektívny a nepohodlný, pre vysokú spotrebu paliva a aj veľkú prašnosť v interiéri.

Rozvoj ústredného kúrenia tak zatlačil veľmi jednoducho a rýchlo tento spôsob vykurovania do úzadia a kachle a krby vo väčšine domácnosti nahradili radiátory a neskôr aj elektrické vykurovanie. Avšak pohľad do plápolajúcich plameňov má stále svoje čaro a preto sa krbové kachle a krby naspäť vrátili do našich príbytkov.

Tento návrat však jednoznačne podporil pokrok vo vývoji krbových vložiek. Bez toho by totiž ostali krbové kachle či krby iba prepychom bohatých. Dnes však už napríklad rohový krb nájdete aj v priestore bežnej obývačky, kde okrem vykurovania jednej miestnosti teplovodnými rozvodmi distribuuje teplo do celého domu. A to vám ušetrí nejeden groš v porovnaní napríklad s plynovým alebo elektrickým vykurovaním. No a k tomu ste úplne nezávislý od vonkajších vplyvov. Nemusíte sa báť, že vám niekto vypne elektrinu alebo odstrihne plyn a vy budete mať doma zimu.

Okrem tejto funkcie si však stále plní aj svoju dekoračnú povinnosť. Veď sa stačí opýtať majiteľa bytu či domu a často vám povie, že v krbe býva zväčša zaujímavejší program ako v televízii plnej reklám. Je to nezameniteľná atmosféra v kruhu svojich blízkych či rodiny a táto pridaná hodnota sa nedá vyčísliť.

Vyberajte s rozvahou a siahajte po kvalite

Pokiaľ ste sa rozhodli pre kúpu či už krbových kachieľ, alebo kachľovej pece na chalupu či do rodinného domu, prípadne by ste chceli mať krásny a moderný rohový krb priamo vo vašej obývačke, treba si dávať pozor na kvalitu. Pretože sa nejedná o lacnú záležitosť, je dôležité si vybrať správne a porozumieť svojej investícii. V prípade krbovej vložky (čo je vlastne srdce krbu) je lepšie zamerať sa na spoľahlivých výrobcov. Medzi špičku na trhu nepochybne patrí aj značka Spartherm. Kvalitná kachliarska firma vám určite pomôže pri výbere a nasmeruje vás správnym smerom.

Pretože úplne najhoršia alternatíva by bola, ak by ste investovali do síce pekného krbu, ktorý bude dizajnérskou dominantou vašej obývačky, avšak pre nekvalitnú vložku či obstavbu ho nebudete môcť využívať, či vás nesprávnou a neodbornou montážou bude dokonca ohrozovať na živote, či dlhodobo poškodzovať zdravie aj bez vášho vedomia. Vtedy namiesto plánovanej úspory prichádza iba znechutenie a pocit zbytočne vyhodených peňazí. Oheň je síce dobrý sluha, ale zlý pán, ako sa hovorí a bezpečnosť musí byť prvoradá. Zamyslite sa trochu, šetrili by ste na zdraví svojich detí či blízkych? Určite nie, tak prečo nesiahnuť po kvalitných produktoch s dlhou životnosťou a kvalitných službách s garanciou?

Tak dúfame, že si vyberiete správne a budete si užívať aj vy čaro a teplo domáceho krbu v kruhu svojich blízkych.

Krbové kachle a vložky sú stále v trende

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu