Keď nám dnešná doba umožňuje cestovať

V Komerčné články

Ešte naši rodičia si spomínajú na časy, keď im nebolo umožnené hocikedy si vycestovať do zahraničia. Bolo treba povolenie, poprípade nesplnili podmienky, ktoré by im umožnili vycestovať. V dnešnej dobe je to úplne inak. Azda viete ako? Teraz už máte možnosť vycestovať bárskedy sa vám zachce. Jednoducho zbalíte veci a vycestujete na nejakú dobu do zahraničia. Ste taký typ človeka, ktorý rád cestuje? Máte doma záväzky, avšak aj tak vás to láka ujsť spoznávať na nejakú dobu zahraničie? Nie je problém. Dôležité je, aby ste nezabudli nahlásiť zmenu pobytu. Kde máte trvalý pobyt a kde by ste si chceli nahlásiť prechodný pobyt?

shutterstock_107189117

Miesto, na ktorom žijete – trvalý pobyt

Trvalý pobyt je miesto, kde žijete. Miesto, kde sa momentálne nachádzate. Aj napriek tomu, že chcete vycestovať do zahraničia, máte v mieste svojho bydliska záväzky. Trvalý pobyt slúži na účely evidencie obyvateľstva. Akonáhle sa chystáte natrvalo sťahovať, je dobré zmeniť si trvalé bydlisko za nové.

Ak si však chcete meniť bydlisko len dočasne, tak v tom prípade si nahláste prechodný pobyt.

Na čas odchádzate? Nahláste si prechodný pobyt

Prechodný pobyt by ste si mali hlásiť do 10 dní od nasťahovania. Preto nepremeškajte túto dôležitú vec. Hádam len nechcete mať opletačky s úradmi! Akonáhle by ste chceli, aby vám pošta chodila aj do zahraničia, spoľahnite sa na mojesidlo.sk. Viete o ich fantastických službách? Ponúkajú vám online evidenciu doručenej pošty, preskenujú vám obsah na požiadanie a ešte k tomu vám odfotia každú jednu prijatú zásielku. O všetko sa vám postarajú. Najmä podnikatelia by mali spozornieť. Vďaka vymoženostiam od mojesidlo.sk si budete môcť bezstarostne užívať čas strávený mimo domova. No nie je to fantastické?

Hláste si váš prechodný pobyt včas a vyhnete sa všetkým problémom.

Keď nám dnešná doba umožňuje cestovať

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu