Jedzte zdravšie a cíťte sa lepšie

V Komerčné články

K eď sa povie zdravá výživa, tak mnohí iba zalomia rukami a povedia Vám, že taká v dnešnej dobe neexistuje. Je jednoduché sa vyhovárať na nekvalitné potraviny a nemožnosť variť zdravšie, no my sa pokúsime Vás z tohto omylu vyviesť. 

shutterstock_54831181-500x320

Je len na Vás, aké potraviny si v obchode vyberiete a stanú sa základom Vášho jedálnička. Pozrite sa okolo seba. Všimnite si, že vo Vašom okolí žijú ľudia štíhli aj tuční. Niektorí pôsobia zdravšie, iní chorľavo. Je dobré si uvedomiť, že na Vašej tvári a postave sa odzrkadľuje Váš životný štýl a stravovacie návyky.

Ak chcete žiť zdravšie, vyzerať lepšie a hlavne sa tak aj cítiť, tak musíte urobiť radikálnu zmenu Vášho životného štýlu. Začnite od hlavy. Vyzlečte sa do spodného prádla, postavte sa pred zrkadlo a pozrite sa najskôr pozorne do Vašej tváre a potom na svoju postavu. Čo vidíte? Ste naozaj spokojní s tým ako vyzeráte? Nechceli by ste, aby Vaša pleť vyzerala menej unavene a povädnuto a mala mladistvejší vzhľad? A Vaše telo ? Čo tak ho trošku spevnieť a pár kíl schudnúť? Ak ste získali vnútorné presvedčenie, že zo sebou musíte niečo robiť, tak ste na najlepšej ceste.

V druhom kroku sa poobzerajte po svojej novej kuchynskej linke, vďaka ktorej sa na odporúčanie odborníkov na zdravú výživu vrátite k zdravému vareniu a začnete spolu s ostatnými členmi rodiny vychutnávať pravú chuť pripravovaných jedál z mäsa, ovocia aj zeleniny. Prevažujú potraviny s obsahom cukrov a tukov? Pravdepodobne áno. Teraz si zoberte červené pero a vyškrtnite zo zoznamu biele pečivo, čokolády, syrokrémy, margaríny, slaninu, salámy a rôzne sladené jogurty, či termixy. Namiesto nich svoj zoznam doplňte o zeleninu, ovocie, strukoviny, ovsené vločky, vajcia, biele jogurty a kvalitné syry. Keď pôjdete najbližšie na nákupy, tak sa najskôr zastavte na miestnej tržnici, kde nakúpite čerstvú zeleninu a ovocie. Ak máte v blízkosti domácu mliekareň tak si v nej kúpte kvalitné čerstvé syry a jogurty.

Vajcia je najlepšie brať od priamych chovateľov sliepok. V potravinách vyberajte potraviny, ktoré nie sú dovážané z veľkej diaľky a nemuseli byť pred cestou významne chemicky ošetrené. Ak neviete odolať sladkému, tak siahnite po kvalitnej bio čokoláde. Čo sa týka pitného režimu, preferujte čistú vodu. Môžete si dopriať aj ovocné, či zeleninové šťavy. Nie však kúpené v obchode, ale čerstvo pripravené doma. Ak máte vo zvyku si vypiť každý deň svoju obľúbenú Robustu kávu vyrobenú z plodov kávovníka Robusta, tak si ju kľudne doprajte. No dbajte na jej kvalitu a nepreháňajte to s kvantitou.

Jedzte zdravšie a cíťte sa lepšie

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu