Jarná očista dokáže zázraky

V Chudnutie

Únavu v posledných dňoch zažíva asi každý. Dôvodom nemusí byť len premenlivé počasie, ale práve začiatok jari. Jarná únava je nepeknou spomienkou na záťaž nášho organizmu v zime. Ak sa jej chcete zbaviť, musíte svoje telo opäť dostať do formy. Detoxikácia však neprospeje len telu, zbaví Vás únavy, aj niekoľkých kilogramov, ale zlepší sa aj nálada a kvalita pleti.

Skúste detox
Skúste detox

Hlavným cieľom detoxikácie je zbaviť telo škodlivých látok, ktoré sa v ňom hromadili niekoľko týždňov až mesiacov. Tieto nášmu telu neprospievajú a môžu nám spôsobiť aj zdravotné problémy. Dôvodom jarnej únavy, a teda aj potreba zbaviť sa škodlivých látok, je spôsobená naším jedálničkom počas zimy. Dávame prednosť tučným jedlám a naopak zeleniny a ovocia je len málo.

Aby sme sa zbavili únavy a škodlivých látok, mala by jarná očista trvať asi týždeň. No aj pár dní pomôže k zlepšeniu Vášho celkového zdravia. Ak sa rozhodnete pre detoxikáciu, musíte sa vyhýbať stravovaniu v rýchlom občerstvení, konzumácií alkoholu, obmedziť cigarety. Doprajte si radšej veľa ovocia a zeleniny a samozrejme aj pobyt na čerstvom vzduchu.

Pre naše telo je nielen počas detoxikácie vhodná najmä zelenina. Obsahuje veľa vitamínov, antioxidantov, ktoré chránia naše telo. Podporuje trávenie a naviac je takmer bez kalórií. Jesť ju môžete surovú aj varenú, spôsob ochutenia je len na Vás.
Nášmu telu prospievajú aj polievky. Nemusíte ich jesť len počas očistných kúr. Doprajte si ju pravidelne, no dajte prednosť netučným zeleninovým, prípadne kuracím a hovädzím vývarom.

Počas detoxikácie je dôležité piť veľa tekutín. Uprednostňujte však radšej čistú vodu, ochutenú napríklad citrónom, no priaznivé účinky na náš organizmus má najmä čaj. Vhodné sú najmä bylinkové čaje.

Jarná očista dokáže zázraky

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu