Goji – zázračné ovocie z Číny

V Komerčné články

Na pultoch obchodov a predajní nie len so zdravou výživou sa v posledných rokoch objavujú plody, o ktorých existencii sme prednedávnom ani nemali tušenia. Jedným z takýchto „prípadov“ je aj kustovnica čínska, ktorú poznáte aj pod názvom Goji.

Kustovnica čínska sa ako krík vyskytuje v Japonsku, Číne, Kórei a okolitých krajinách. Jej plody, bobule, majú červenkastú farbu (to vďaka obsahu karotenoidov) a obsahujú desiatky malých žltých semienok. Pre ľudské zdravie je však ďaleko dôležitejší obsah látok v Goji. Tento zázračný doplnok stravy obsahuje kompletný zoznam esenciálnych aminokyselín a tiež dôležité stopové prvky ako železo, zinok, vápnik a ďalších až 18 prvkov. Je tiež významným zdrojom vitamínu C a vitamínov z radu B, veď betakaroténu obsahuje viac ako mrkva.

Goji - zázračné ovocie
Goji – zázračné ovocie

Liečivé plody aj rastlina

Tradičná čínska medicína je overená stovkami a stovkami rokov. To, že pracuje aj s Kustovnicou a jej plodmi nie je žiadne prekvapenie. Goji sa podľa tradičných východných receptúr môže pripravovať vo forme čaju a jej užívanie je vrelo doporučované. V Ázii má Goji povesť liečivej rastliny a potraviny, ktorá povzbudzuje sexuálnu výdrž a celkovú vitalitu organizmu. Okrem plodov sa staré recepty opierajú aj o listy, korene a kôru, liečivá sila rastlinky je teda bezozvyšku využitá.

Čo na to veda?

Obsah pre človeka prínosných látok v tomto ovocí je podložený aj vedecky. Vďaka obsahu silných antioxidantov dokážu plody Kustovnice účinne bojovať proti voľný radikálom, považovaným za jednu z hlavných príčin starnutia organizmu. Goji tiež tlmí výskyt alergií, znižuje krvný tlak a stimuluje tvorbu červených a bielych krviniek. Užívať ho môžu aj cukrovkári a ľudia trpiaci závratmi. Goji sa môže konzumovať sušené, v podobe šťavy, ale aj prášku. Aby sa prejavili jeho účinky, stačí skonzumovať pár gramov denne.

Goji – zázračné ovocie z Číny

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu