Dovolenka v Jasnej je ideálna pre dospelých, ale aj najmenších

V Komerčné články

Výber niektorých dovolenkových destinácií nemusí byť práve najšťastnejší, aby ulahodil každej vekovej kategórii. Ak sa však rozhodnete pre Jasnú, tu si s istotou vychutnáte relax vo dvojici či zažijete nezabudnuteľné chvíle s celou svojou rodinou. Na svoje si určite prídu aktívni športovci a turisti, starší ľudia, ale aj malé deti. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, ako zažiť úžasnú dovolenku.

Wellness hotel Grand
Wellness hotel Grand

Stredisko Jasná sa nachádza v Nízkych Tatrách a patrí k vyhľadávaným destináciám na rodinné dovolenky a výlety, v lete i v zime. Okrem čerstvého vysokohorského vzduchu, prenikavých slnečných lúčov a dokonalého relaxu vám ponúkne mnoho možností na prechádzky, turistiku a výlety.

Turistika nesklame

V Jasnej a jej okolí máte k dispozícii veľký počet turistických trás, od náročných, určených pre skúsených a zdatných turistov, až po menej náročné horské chodníčky, vhodné predovšetkým pre starších návštevníkov alebo pre rodiny s malými deťmi. Vybrať si môžete jednodňové aj viacdňové túry, samozrejme, v závislosti od vašej telesnej kondície. Využiť môžete aj služby skúsených horských sprievodcov, ktorí sa postarajú o vašu bezpečnosť v horách.

K obľúbeným turistickým výstupom v Jasnej patrí výlet na Chopok, ktorý môžete absolvovať pešo, no tí menej zdatní sa naň môžu vyviezť lanovkou. Tá počas letnej sezóny premáva každých 30 minút od 8:30 rána do 16:00 poobedia. Z vrcholu Chopku môžete po jeho hrebeni pokračovať na Krúpovú hoľu a Ďumbier, čo trvá približne 4 hodiny alebo môžete pokračovať smerom na západ na Dereše a sedlo Poľany, kde sa dostanete za 1,5 hodiny. Odtiaľ ďalšie 4 hodiny trvá zostup na Tri vody a Vrbické pleso.

Menej náročné aktivity

Pokiaľ máte malé deti, ideálna bude skôr nenáročná prechádzka okolo najväčšieho prírodného jazera v Nízkych Tatrách – Vrbického plesa. Trvá len 20 minút. Počas nej si môžete posedieť na niektorej z okolitých lavičiek a užívať si nádherný výhľad na Poľanu a hrebene Tatier, zatiaľ čo vaše ratolesti môžu kŕmiť kačky v jazere.

V nepriaznivom počasí i počas príliš horúcich dní sa dá ukryť v podzemí dvoch jaskýň, ktoré sú súčasťou Demänovskej doliny. Demänovská jaskyňa slobody vás očarí krásou svojich kvapľových útvarov i podzemným tokom rieky Demänovky a jazierkami. Ľadové poklady v podzemí, jedinečnú jaskynnú faunu a bohatú históriu vám odhalí Demänovská ľadová jaskyňa. Prístup k jaskyniam je nenáročný, do doliny sa dostanete autobusom alebo autom a od parkoviska vedú náučné chodníky k jaskyniam. Kvôli studenému vzduchu a vysokej vlhkosti v jaskyniach je potrebné dostatočne teplé oblečenie, aby ste sa z letnej dovolenky nevrátili domov chorí.

Letné aj zimné športové aktivity

Priaznivcom horskej cyklistiky ponúka Jasná moderný bike park, v ktorom sú pripravené tatranské cyklotrasy rôznych stupňov náročnosti pre profi jazdcov aj rekreačných cyklistov. Bicykle si privezte so sebou alebo si ich zapožičajte v požičovni v stredisku Jasnej a vychutnajte si prírodný terén s drevenými prekážkami. V Nízkych Tatrách máte možnosť zajazdiť si po niekoľkých cyklotrasách. Ak si trúfate na trasu s dĺžkou až 36 km pomedzi stromy a skaly, absolvujte cyklistický okruh pod Chopkom. Táto trať je však veľmi náročná, takže najprv trochu potrénujte na stredne náročných cyklotrasách vedúcich od Podtatranskej kotliny smerom do Žiarskej doliny alebo z Liptovského Mikuláša do Závažnej Poruby. Pre rodiny s deťmi je určená mierne náročná trasa okolo Liptovskej Mary alebo pohodlná jazda po asfaltovej ceste cez Demänovskú dolinu.

Priaznivci severskej chôdze – nordic walkingu majú možnosť so svojimi paličkami absolvovať viaceré tréningové prechádzky. Vybrať sa môžete jednoduchou trasou okolo Vrbického plesa, stredne náročnou trasou od rázcestia Biela Púť – Otupné po hrebeni Ostredku až po symbolický cintorín alebo ťažkou trasou cez Zadné vody, ktorá začína pri Vrbickom plese, pokračuje stúpaním po kamenistej ceste k drevenému posedu a mostu ponad potok, za ktorým sa napojíte na cestu k Mikulášskej Chate.

Zimná sezóna sa v Jasnej začína 16. októbra a počas nej si na svoje určite prídu aj milovníci lyžovania, bežkovania a sánkovania. Stredisko Jasná je najväčším lyžiarskym centrom na Slovensku a svojim návštevníkom ponúka až 46 km zjazdoviek, určených pre náročné zjazdové lyžovanie, rekreačné lyžovanie a aj pre rodiny s deťmi. V Jasnej sa nachádzajú aj dve bežkárske trasy – na Lúčkach a na Troch vodách. Do detských čias sa môžete vrátiť počas večerného sánkovania na osvetlenej zjazdovke Biela púť alebo večerného korčuľovania na klzisku Biela púť, ktoré je široké 16 m a dlhé 25 m. Ak si chcete pobyt v Jasnej vychutnať naplno, ideálne je ubytovať sa priamo v srdci strediska, v hoteli Grand v Jasnej.

Hotel Grand Jasná
Hotel Grand Jasná

Ďalšie voľnočasové aktivity

Počas letných mesiacov sa môžete so svojimi deťmi vybrať na rodinné dobrodružstvo po stopách draka Demiána v Drakoparku Chopok. Vychutnáte si mnoho atrakcií, napríklad putovanie lanovkami, prechod prekážkovou dráhou, trampolínu, hojdačky, pieskovisko, vedomostné úlohy na čerstvom vzduchu a získate odmenu za vylúštenie aspoň troch z nich. Deti od 12 rokov aj dospelí sa môžu povoziť na Mountain kárach, zaskákať si na Bungee trampolíne alebo najmenší sa môžu zadarmo vyšantiť v nafukovacom hrade, zatiaľ čo si ich rodičia pochutnajú na teplých aj studených nápojoch v Apres Ski Bare Krupová.

Počas voľného dňa si z Jasnej môžete „odskočiť“ do Liptovského Mikuláša, kde máte možnosť navštíviť Aquapark Tatralandiu. Dá sa tu vyskúšať adrenalínové lietanie v tuneli Hurricane Factory alebo vliezť do klietky k živému levovi, či nechať si na rameno sadnúť papagája v ZOO Kontakt.

Oddychujte
Oddychujte

Nezabudnite oddychovať

Po dňoch plných aktivít a športovania si môžete ísť vychutnať dokonalý relax do Vysokých Tatier, ktoré sú od Jasnej vzdialené len hodinku cesty autom. Hotel vo Vysokých Tatrách – Grandhotel Praha vám okrem skvelého gastronomického zážitku ponúkne aj chvíle oddychu vo wellness centre, ktorého súčasťou je aj slovenský unikát – vonkajšia terasa s vyhrievaným bazénom, z ktorého sa vám naskytne prekrásny výhľad na celé Tatry.

Či už sa rozhodnete pre rodinnú dovolenku, pobyt vo dvojici alebo firemné akcie, okolie strediska Jasná v Nízkych Tatrách alebo príroda Vysokých Tatier sú tými ideálnymi voľbami, kde sa vďaka bohatej ponuke atrakcií, športových aktivít, náučných a turistických chodníkov, lyžiarskych dráh a procedúr vo wellness centrách nebudú nudiť dospelí, ani tí najmenší.

Dovolenka v Jasnej je ideálna pre dospelých, ale aj najmenších

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu