Čo musíte zo svojho jedálnička vynechať, aby ste sa cítili zdravšie?

V Zdravie, Životný štýl

Aj vám sa občas stane, že si pri jedení fast foodového jedla uvedomíte, že by ste sa takémuto jedlu mali vyhýbať? Nie ste jediný, kto takto rozmýšľa. Napriek výstrahám lekárov si občas doprajeme nezdravé jedlá, ktoré nás síce zasýtia, ale nášmu žalúdku nerobia dobre. Čo by sme teda mali vynechať zo svojho jedálnička, aby sme boli zdravý a nemali problémy s trávením?

Stravujte sa zdravo

Vyprážané jedlá

Sú to síce veľké pochúťky, ale pre náš žalúdok predstavujú veľkú záťaž. Výrazne z nich priberáme, spôsobujeme si komplikácie s trávením a okrem žalúdka trpí aj pečeň a črevá. Samozrejme, sem-tam (napríklad raz za pol roka) si môžete dopriať gyros, hranolky, hamburgery a iné vyprážané jedlá. Myslite však na to, že pravidelná konzumácia týchto potravín sa vám rokmi vypomstí.

Sladkosti

Ak si radi pochutnáte na sladkostiach, myslite na to, že aj tie vo veľkom množstve škodia. Lepšie urobíte, keď si namiesto sladkostí dáte čerstvé ovocie, poprípade sušené ovocie. Je zdravšie a aj lepšie chutí. Keď máte radi čokoládu, tak si kupujte len takú, kde podiel kakaa je 70% a vyššie. Také „mysli“ tyčinky, ktoré kúpite v obchodoch, sú tiež škodlivé pre váš žalúdok. Pozor na ne. Sladkosti ľahko nahradíte ovocím, z ktorého si dokonca môžete robiť aj smoothies.

Pečivo

Pre niekoho nepredstaviteľné, pre niekoho úplne normálne. Skúste obmedziť príjem pečiva, či už bieleho, alebo čierneho. Vyhýbať sa mu úplne nemusíte, ale ak ho obmedzíte, vášmu tráviacemu ústrojenstvu vo výraznej miere pomôžete.

Čo musíte zo svojho jedálnička vynechať, aby ste sa cítili zdravšie?

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu