Čo je dobré vedieť o moderných tapetách a ich použití?

V Komerčné články

Tapety. Buď ich milujete, alebo nenávidíte. Ich prítomnosť v našich príbytkoch diktuje aj móda a trendy, ktoré prichádzajú, odchádzajú a znova sa vracajú. Možno aj vy ešte máte v živej pamäti spomienky na časy dávno minulé a interiéry, ktorým tapety nič dobré nepriniesli. To je však minulosťou, pretože moderné tapety na to idú celkom inak.

Lacný papier je minulosťou

Nie len moderné tapety na stenu pre deti už nie sú vyrábané z lacného papiera, ktorý sa trhal už pri ostrejšom pohľade naň. Dnes sa vyrábajú z vinylu, poly-vinylu či dokonca sklených vlákien, teda z materiálov, ktoré sa vyznačujú dobrou odolnosťou aj životnosťou. Tá sa v niektorých prípadoch pohybuje na úrovni 5 a viac rokov, čo je v porovnaní s tapetami z minulosti nepredstaviteľná doba.

Moderná tapeta na stenu pre deti
Moderná tapeta na stenu pre deti

Ako presvetliť tmavšiu miestnosť

Tapetami môžete vytvoriť teplejší a útulnejší priestor, najmä v prípade, že steny nie sú zdobené obrazmi či inými dekoračnými predmetmi. Ak je miestnosť s obmedzeným prístupom prírodného svetla, oplatí sa ju presvetliť napríklad rôznymi odtieňmi žltej, aj na tapetách. Skvelou variáciou sú aj magnetické tapety na chladničku, ktoré priestoru dodávajú celkom nové dimenzie.

Magnetická tapeta na chladničku
Magnetická tapeta na chladničku

Optické zväčšenie

Malé izbičky a priestory si priam pýtajú zväčšenie, hoci aj len optické. Z tohto dôvodu sa neodporúča používať v malých priestoroch tapety v tmavej farbe, prípadne s veľkými vzormi. Dosiahli by ste opačný ako požadovaný efekt. Spoľahnite sa radšej na jednofarebné tapety, prípadne tie s malým vzorovaním. Do detských izieb zase odporúčame nádherné nálepky na stenu pre deti, plné farieb a fantázie.

Nálepka na stenu pre deti
Nálepka na stenu pre deti

Kvalita steny a tapety

Stenu pred lepením tapiet netreba nijak zvlášť pripravovať. Vzorované tapety sú však veľkorysejšie pri zakrývaní drobných nedostatkov stien. Ak sa chystáte nalepiť tapetu bez vzorovania a jednofarebnú, uistite sa, že stena je úplne hladká a bez poškodení. Tento druh tapiet by drobné chybičky mohol zvýrazniť.

Dobré tipy

Spoznajte silu vzorov a farieb, aby hrali s vami. Izba s nízkymi stropmi sa dá vizuálne vylepšiť pomocou tapety s vertikálnymi pruhmi. Tapeta s veľkými vzormi zase bude v priestore dominovať a diktovať štýl (aj štýl dekorácií). A v prípade, že sa chcete vyblázniť na dizajnových doplnkoch, pripravte im pôdu v podobe perfektného pozadia – plnofarebnej tapety či tapety s detailným vzorovaním.

Čo je dobré vedieť o moderných tapetách a ich použití?

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu