Akým rizikám sa na dovolenke vyhnúť

V Cestovanie

Leto sa v našej mysli spája s morom, dovolenkou a peknými spomienkami, no niekedy sa môže skončiť veľmi nepeknou infekciou, či tráviacimi ťažkosťami. V niektorých krajinách hrozia aj závažné ochorenia. Pred dovolenkou si preto treba uvedomiť riziká, ktoré môžu ohroziť nielen Vás ale aj Vašu rodinu a vyvarovať sa im.

Všetko záleží na ciele Vašej cesty, niektoré krajiny sú rizikovejšie ako iné. V niektorých štátoch by sme preto mali piť len zabalenú vodu v nepoškodenom obale. Ak obľubujete kávu či čaj, túto treba zalievať len dobre prevarenou vodou. Aj umývanie zubov sa odporúča len pitnou, najlepšie balenou vodou.

Lákadlom sú neraz ovocie a zelenina. Ak si však nie sme istý jeho pôvodom a spôsobom pestovania, radšej dajte prednosť tomu, ktoré sa dá ošúpať, prípadne dobre umyť v prevarenej vode. Medzi najrizikovejšie potraviny v lete patrí zmrzlina. Aj u nás sa môžeme stretnúť s problémami, no na dovolenke by sme mali dať prednosť nanukom.

Platia však aj zásady, ktoré dodržiavame aj u nás. Nepoužívať uteráky na verejných toaletách, nekúpať sa v stojatých sladkých vodách a vyhýbať sa kontaktu s túlavými, či divými zvieratami. Uštipnutie hmyzu môže taktiež predstavovať viac ako len nepríjemné svrbenie, preto sa mu snažte zabrániť vhodným prípravkom, či oblečením.

Pred pobytom v niektorých krajinách je rozumné zvážiť aj očkovanie proti niektorým častým chorobám. Medzi tieto patrí aj hepatitída typu A, najmä ak cestujete do Afriky, Ázie, Stredomoria, Stredného Východu, či Strednej a Južnej Ameriky.

Pred cestou je dobré zistiť, či sa v krajine Vášho pobytu nevyskytujú niektoré ochorenia, ktoré by Vás mohli ohroziť. Pred cestou sa teda určite poraďte so svojim lekárom.

 

 

Akým rizikám sa na dovolenke vyhnúť

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu