Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o tvár?

V Zdravie

V pubertálnom veku sme bojovali s nepríjemným a ešte k tomu aj bolestivým akné. Mnohé dámy aj po odznení puberty trápia hnisajúce vyrážky po tvári. Máte takýto problém aj vy a hľadáte príčiny toho, prečo nemáte krásnu tvár a akné vás aj v pokročilejšom veku neustále trápi? Môže za to najmä váš životný štýl a stravovacie návyky. Akých chýb sa ale dopúšťame pri starostlivosti o tvár? Napríklad týchto.

Všetci starneme

Neodličujeme sa

Večer potom, ako prídeme z práce, poprípade z baru, ľahneme do postele a ráno si uvedomíme, že sme sa neodlíčili. A toto je veľká chyba. Vždy pred spánkom, poprípade, keď viete, že už nikam nepôjdete, odlíčte sa. Vaša pokožka si potrebuje oddýchnuť a ak budete zabúdať na jej odličovanie, akné sa ešte viac rozšíri.

Akné si vytláčame

Ďalšia chyba, ktorej sa dopúšťame. Ak sa akné objaví, v žiadnom prípade si ho nevytláčajte. Ak tak, jedine vtedy, keď nebudete mať na sebe žiaden make-up ani púder a budete mať po ruke kvalitný prípravok na akné.

Pokožku zabúdame hydratovať

Potom, ako sa odlíčime, myslíme si, že naša pleť je dostatočne hydratovaná a nepotrebuje už nič. Odporúčame vám ráno, ale aj večer si hydratovať pokožku na tvári. Krém s bambuckým maslom a aloe vera bude najideálnejšia voľba aj pre vašu akneóznu pleť.

Tip od nás:  Robievajte si pravidelne hydratačné masky. Buď si kúpite nejaké v drogérii, alebo si ich vyrobíte doma z potravín, ktoré máte v chladničke. Uhorku a droždie určite nevynechajte.

Akých chýb sa dopúšťame pri starostlivosti o tvár?

Môžete si tiež prečítať!

Jaké jsou nejoblíbenější hazardní hry?

Zatímco dříve byla kasina zábavou pro bohaté, dnes jsou dostupná komukoliv. Sice ne fyzicky, ale online rozhodně. Stačí mít

Read More...

Jaká online kasina zůstávají pro Čechy otevřená?

Od ledna letošního roku začala v České republice platit nová pravidla pro hazard. Lidé, kteří se hazardním hrám věnovali

Read More...
Kuchyňa podľa najnovších trendov

Kuchyňa podľa najnovších trendov

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom pre ženu. Na to, aby som sa v nej pohodlne cítila, nestačí mať

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu