Ako ušetriť na kamiónovej preprave? Tieto tipy vás dostanú

V Auto-moto, Komerčné články

Prepraviť tovar z miesta na miesto v rámci našej krajiny, prípadne Európy, vám môže popri podnikaní zbytočne pridávať starosti. Pritom ich môžete nechať na pleciach tých, ktorí sa každý deň profesionálne zaoberajú kamiónovou prepravou. Dobré je na začiatok si preveriť, ako si môžete v rámci firmy znížiť náklady na prepravu zásielok, keďže práve tie tvoria nemalú položku vo vašom rozpočte.

Ušetrite na kamiónovej doprave
Ušetrite na kamiónovej doprave

Preverte si, komu zveríte vašu zásielku

V prvom rade stavte na spoľahlivosť a dlhoročné skúsenosti firmy. Neoplatí sa riskovať a zveriť vašu zásielku neznámemu kamiónovému dopravcovi, ktorý vznikol len nedávno, a navyše, nemá ani poriadny web, kde vás informuje o službách či konkrétnych podmienkach. Potrebujete niekoho, kto je pre vašu firmu ozajstným obchodným partnerom, má potrebné skúsenosti, prípadne vám vie poradiť a odporučiť najvhodnejší transport. Využiť totiž optimálny spôsob prepravy je riadny kumšt, v opačnom prípade zbytočne vyhodíte vaše peniaze za nekvalitné služby.

Komplexné služby šetria aj vaše peniaze

Ponúkla vám prepravná firma výraznú zľavu či priveľmi nízku cenu? Pýtajte sa, čo všetko je zahrnuté v cene, aké prípadné príplatky môžete očakávať a aké sú podmienky na získanie zľavy. Ideálne je, ak vám dopravca vie ponúknuť aj zaujímavé doplnkové služby, napríklad zasielateľské služby, poistenie zásielok, poradenskú činnosť, komunikáciu v rôznych jazykoch, logistiku či skladovanie. Jednoducho, požadujte flexibilné a komplexné služby na mieru, vrátane kamiónovej prepravy. Ušetriť môžete aj vtedy, keď budete objednávať prepravy v predstihu. Ak totiž zadávate požiadavku na dopravu na poslednú chvíľu, počet vozidiel v ponuke bude obmedzený a cena spravidla vyššia.

Dva najčastejšie typy prepravy

Obchodujete v rámci biznisu s rôznymi krajinami a posielate väčšie množstvá zásielok či tovaru do konkrétnej destinácie? Môžete s prepravnou spoločnosťou uzavrieť zmluvu, ktorá zohľadní váš zasielateľský profil a môže vám zaručiť lepšie ceny za kamiónovú dopravu. V praxi sa podľa slov Márie Csizmadiovej, riaditeľky dopravno-zasielateľskej firmy SPEED LINE najčastejšie využívajú dva typy prepravy, a to celozvozové a čiastkové prepravy.  „V prvom prípade ide o celokamiónovú prepravu iba vášho tovaru v nákladnom vozidle, ktorý je dodaný na miesto určenia v rámci krajín EÚ, či mimo nich. V druhom prípade sa nevyužíva pre náklad celý priestor kamiónu, ale pre väčšiu efektivitu je voľný úložný priestor doložený ďalšími zásielkami.“ Vtedy platíte iba za reálnu cenu prepravy z objemu vašej zásielky, čím šetríte vašej firme peniaze. 

Ako ušetriť na kamiónovej preprave? Tieto tipy vás dostanú
5 (100%) 1 vote

Môžete si tiež prečítať!

Hrad Ľupča

Nízke Tatry si užijete, aj keď nie ste turista

Hoci Nízke Tatry lákajú návštevníkov predovšetkým na skvelú turistiku, môžete sa tam vybrať aj z iných dôvodov. Ponúkajú totiž

Read More...
Alu disky

Ako opraviť alu disky?

Alu disky dokážu byť skvelou ozdobou každého automobilu. Často sa však stáva, že sa, najmä pri parkovaní či prejdení

Read More...
Pánska vesta

Pánske vesty nie sú prežitok: Oživte nimi svoj šatník!

Kedysi boli pánske vesty výhradne súčasťou elegantných oblekov. Móda sa však veľmi rýchlo vyvíja a mení, takže dnes sú

Read More...

Zanechaj odpoveď:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mobile Sliding Menu